Transpordiamet: õppesõitude kontrollimisel avastati rida puudusi

Transpordiamet kontrollis koostöös politsei- ja piirivalveameti ning maksu- ja tolliametiga Tallinna tänavatel toimuvaid õppesõite ning tuvastas puudusi.

“Peamiselt olid puudused seotud sõidukite juhtimiseks vajalike dokumentide, õppesõidukite nõuetekohase märgistamise ning nõuetekohase ülevaatuse puudumisega,” selgitas transpordiameti sõidukite juhtimisõiguse osakonna juhataja Ave Smirnov.

Kui enamasti piirduti puuduste avastamisel neile tähelepanu juhtimise ning hoiatamisega, siis paaril juhul alustati Smirnovi sõnul siiski ka menetlust. “Kindlasti jätkame taoliste kontrolltegevustega ka tulevikus ning kõigil õppesõidu läbiviijatel tuleb oma tegevus viia kooskõlla kehtivate nõuetega.”

Igal aastal lisandub Eesti teedele ligikaudu 15 000 – 20 000 uut mootorsõidukijuhti, kes on autokoolides omandanud teadmised, oskused ja hoiakud liikluses käitumiseks sõltuvalt valitud sõidukategooriast.

Eestis on palju mootorsõidukijuhtide koolitamisega tegelevaid autokoole ning enne valiku langetamist tasub igal juhikandidaadil kindlasti tutvuda ka transpordiameti statistika ning eksamite läbivusprotsentidega veebilehel: https://www.transpordiamet.ee/autokoolide-statistika.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.