Uudis

Transpordiamet piirab raskeveokite liiklust Setomaa teedel

Foto: Urmas Luik, Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Transpordiamet otsustas kehtestada alates teisipäevast talviseks perioodiks Setomaa kurvilistel ja järskude tõusudega teedel ajutise liikluspiirangu autorongidele ja masinrongidele, mille registrimass ületab 20 tonni.

“Piirang kehtestatakse, kuna kurvilistel ja järsude tõusudega teelõikudel on käesoleva talve jooksul mitmeid kordi olnud probleeme raskeveokitel tõusudest ülessaamisel. Tõusudele kinni jäänud raskeveokid aga takistavad liiklust ja on ohuks kaasliiklejatele,” selgitas transpordiameti lõuna üksuse juhataja Janar Taal.

Piirang on Taali sõnul suunatud eeskätt välismaa raskeveokite juhtidele, kes ületavad Eesti-Vene piiri Koidula piiripunktis või tulevad Eestisse Läti suunalt.

Liikluspiirang kehtib avalikult kasutataval riigiteel number 25130 Kääpa-Obinitsa-Võmmorski-Petseri kilomeetritel 24,37-25,19 ja 29,95-30,96, samuti riigiteel number 25182 Vastseliina-Meremäe-Kliima kilomeetritel 15,55-16,85 ja 20,91-22,09 alates tänavu 24. jaanuarist kuni talviste teeolude lõppemiseni kevadel.

Liikluskeelu alasse sisenemise loa saamiseks autorongidele ja masinrongidele, mille registrimass on suurem kui 20 tonni, tuleb esitada transpordiametile taotlus vastavalt majandus- ja taristuministri määrusele. Taotluse saab esitada transpordiameti e-teeninduses.

Transpordiamet on kehtestanud piiranguga teelõikudel ka ühe taseme võrra kõrgema talvise seisunditaseme, kuid tugeva lumesaju korral tekivad paratamatult olukorrad, kus tõusud on lumised ning raskeveokite jaoks keerulised läbida.

Ümbersõit piiranguga teelõikudest on tähistatud suuremate riigiteede kaudu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.