Transpordiamet: Viimsi keskuse ringristmiku ehitustööd viiakse lõpuni

Pilt on illustratiivne. Foto: Georg Kõrre / Postimees / Scanpix Baltics

24. mail alustatakse Viimsi keskuse ringristmikule sõiduradasid eraldavate kivide paigaldamist, sellega lõpetatakse eelmisel aastal pooleli jäänud rekonstrueerimistööd.

Olemasolev ringristmik rekonstrueeriti eelmisel aastal ümber kaherealiseks turbo-ringristmikuks. Ehitusmaterjalide tarneraskuste ja talve varajase saabumise tõttu lükkus ringristmikule sõiduradade eralduskivide paigaldamine edasi ning nende töödega saab jätkata alates 24. maist. Tööd on planeeritud teha vahemikus 24. – 26. mai.

Vahetult enne ringristmikku ja ringristmikul eraldatakse sõidurajad eralduskividega ning seega tuleb liiklejal teha õige sõiduraja valik enne ringristmikule jõudmist. Ringristmikul rajavahetusi ei toimu. Turbo-ringristmiku lahenduse puhul on ristmiku läbimise kiirused madalad ja esineb vähem konfliktpunkte ning seetõttu on õnnetuste esinemise võimalus märksa väiksem. Samuti on sellise liiklussageduse ja sõiduradade juures ristmiku läbilaskvus suurem ja sujuvam.

Tööde teostamiseks suletakse ringteel üks sõidurada. Ehitustööde tõttu võib tavapärane liiklus olla häiritud.

Tööde teostamise perioodil palume varuda liiklejatel aega ja kannatust. Täpsemat infot liikluskorralduste muudatuste kohta saab jälgida rakendusest www.tarktee.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.