Transpordiamet võttis mullu vastu rekordarvu sõidueksameid, ka läbisaajate protsent tõusis

Transpordiamet võttis 2022. aastal vastu 46 088 sõidueksamit, mida on pea kümne tuhande võrra rohkem kui kaks aastat varem.

“Oleme jõudnud olukorda, kus tänase seisuga on saadaval B-kategooria sõidueksamite aegu pea igasse linna ühe nädala jooksul. Tallinnas, Pärnus, Tartus, Rakveres ja Viljandis on võimalik sooritada sõidueksamit kasvõi homme,” kinnitas transpordiameti eksamite teenusehaldur Ave Smirnov.

Pikad sõidueksamite ooteajad olid Smirnovi sõnul viimastel aastatel kahtlemata probleemiks ning seetõttu astus transpordiamet samme selle lahendamiseks. “Oleme muuhulgas muutnud sisemist töökorraldust, mille tõttu on võimalik ühe eksamineerija poolt senise kuue B-kategooria eksami asemel võtta vastu seitse B-kategooria sõidueksamit päevas, samuti oleme värvanud juurde eksamineerijaid.”

Täna töötab transpordiametis 39 eksamineerijat ning küsitlused näitavad, et eksami tegijate rahulolu nendega on läbi aegade kõrgeim. “2022. aastal on rahulolu eksamineerijatega 75,8 protsenti, mis on aegade kõrgeim tulemus,” selgitas Smirnov.

Vaadates sõidueksamite läbisaamise protsente, siis ka siin on trend olnud viimastel aastatel positiivne. Kui eelneval aastal oli eksami läbimise protsent 54,7 protsenti, siis 2022. aastal 57 protsenti (kõik kategooriad kokku). Smirnovi hinnangul on sellise tõusu taga senisest tihedam koostöö autokoolidega.

“Usume, et juhtimisõiguse omandamise kolme osapoole – juhikandidaadi, autokooli ja Transpordiameti –  omavaheline koostöö ongi edu võti. Peamegi pingutama üheskoos, et meie liiklusesse pääseksid juhid, kes on seda väärt – kes on ohutud, ettenägelikud ning teisi arvestavad.”

Smirnovi sõnul teeb aga endiselt muret juhikandidaatide suhtumine broneeritud sõidueksamite aega. 2022. aastal jättis sõidueksamile ilmumata koguni 1205 inimest, kellest 59 tegi seda korduvalt. Võrdluseks – 1205 eksamit on ühe eksamineerija ühel aastal vastu võetud eksamite hulk.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.