Uudis

Tuhandete autode tung lõhkus Vormsi jäätee

Järjekord jääteele pääsemiseks. Foto: Kaupo Kalda

Vastavatud jääteed, eriti just Vormsile viiv, on ostunud väga populaarseteks. Küsisime maanteeametilt täpsemaid arve ja kommentaare. Vastas maanteeameti lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla.

Mitu autot Rohuküla-Vormsi jäätee ületas?

Nädalavahetusel ületas mõlemal päeval kahes suunas kokku ligi 1500 autot (ehk ühel päeval valgel ajal 1500 autot ja sama palju teisel päeval). See on absoluutne number, mis avatud ajal üldse jääteed ületada saab.

Mida näitasid pühapäeval tehtud mõõtmised jää kvaliteedi kohta?

Jää minimaalne paksus on 27 sentimeetrit. Jäätrass sellisele koormusele vastu ei pidanud ja tekkisid lahtised praod sõiduosasse. Jää hakkas liikluse all õõtsuma, mistõttu ei saanud trassi päeva lõpuni lahti hoida.

Kas liiklus jääl ja jääle pääsemine oli rahulik?

Meie teada intsidente ei olnud. Palju oli selliseid autosid, mille tegelik mass välisel hinnangul oli 2,5 tonni piiri peal. Üks Nissan Patroli juht keeras tagasi peale vestlust. Järjekord jääteele oli laupäeva lõunal meie poolt mõõdetuna 880 meetrit.

Kas kõik soovijad said üle või pidid pimeduse saabumise tõttu mõned ka tagasi pöörduma?

Kõik soovijad päeva teises pooles peale ei saanud, kuna jääolud muutusid ohtlikuks ja nad poleks enam enne trassi sulgemist Vormsilt tagasi saanud.

Kui järgmisel nädalavahetusel on samasugune liiklejate tung, peame sõitjaid piirama, et jää vastu peaks. Sellises koormuse korral nagu eelmisel nädalavahetusel oli, ei saa enam turvalisusest rääkida ja peame trassi üldse sulgema.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.