Uudis

Tulevane Corvette on nii võimas, et painutab iseenda raami ära

Chevrolet järgmise põlvkonna Corvette sportauto testimisel on tekkinud omapärased probleemid, vahendab The Drive. Nimelt osutub masin oodatust võimsamaks.

The Drive’i sõnul pidi Chevrolet avaldama oma uue sportauto Detroidi autonäitusel jaanuaris ja Euroopas näitama seda Genfis. Mõlemad autonäitused on aga praeguseks möödas ning, mida ei ole, on uus Corvette.

Corvette’i erinevad testautod on mitmeid kordi kaamerate ette jäänud ja see pole mingi saladus, et esimest korda liigub ikoonilise Ameerika sportauto mootor juhist tahapoole. Keskmootoriga Corvette on testimas nähtud nii seeriatootmise prototüübina, kui ka C8.R võidusõiduautona.

Kaheksanda (C8) Corvette’i testimine on toonud aga ootamatuid probleeme.

Viimaste uudiste kohaselt on Chevrolet’l probleeme sportauto elektrisüsteemidega ja, mis kõige huvitavam, jõuallikast tuleva võimsusega. Nimelt on Corvette’i raam paindunud suure võimsuse all, mistõttu on keskmootorit kattev klaas mitmeid kordi purunenud.

Kõlakate järgi testitakse kahe turboga V8 mootorit, mis toodab umbes 900 kuni 1 000 hj. Väidetavalt on sportauto kiirendus ja tippkiirus nii “hirmutav”, et Chevrolet on konsulteerinud oma advokaatidega, millised riskid võivad kaasneda nii kiire auto müümisega.

Loodetavasti suudavad Chevrolet insenerid kiiresti lahendada mainitud probleemid ja Corvette C8 näeb ilmavalgust siiski see aasta. The Drive’i sõnul on tähtajad hilinenud hetkel umbes kuue kuu võrra.

Kui masin on tõesti nii kiire ja “hirmutav”, nagu see kõlakate kohaselt olema peaks, võib Ameerika autotootja valmis saada midagi tõepoolest erilist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.