Uudis

BMW kõik populaarsemad mudelid tulevad peagi nii hübriid- kui ka elektrimootoritega

Auto Express vahendas detaile BMW tulevikuplaanidest elektri- ja hübriidautode suhtes. Aastaks 2025 soovib Saksa autotootja pakkuda 25 erinevat elektrifitseeritud sõidukit, nendest 12 on puhtalt eletkriautod.

Plaani keskmes on kahe platvormi arendamine, mis võimaldaks kõiki BMW populaarsemaid mudeleid ehitada nii hübriid- kui ka elektriajamitega. Üks platvorm jääb BMW traditsioonilisemate, tagu- ja neljaveoliste sõidukite jaoks ja teine väiksemate esiveoliste autode tarbeks, nagu 1. seeria luukpära.

Erinevalt hetkel kasutuses olevate i3 ja i8 platvormidest on tulevased lahendused paindlikumad. Muuta saab nii laiust, pikkust kui ka jõuallikate konfiguratsioonist olenevat ruumi vajadust, näiteks elektrimootorite akude jaoks.

Miinuseks uute platvormide puhul on aga kõrgus. BMW kinnitas, et kõik mudelid, mis liiguvad uute platvormide peale, istuvad natukene kõrgemal kui praegu.

Kuna tulevased lahendused lähevad selgesti masstootmisse, on vähetõenäoline, et need sarnanevad i8 ja i3 autode materjalidega. Teatavasti kasutatakse mõlema sõiduki puhul rohkest süsinikkiudu, tagamaks maksimaalset jäikust ja hoides minimaalset kaalu.

BMW kinnitas, et autotootja i-bränd jätkab siiski eraldi arengut ning on sarnaselt M-autodele alati BMW mudelivalikus olemas.

Esimesed mudelid uute platvormidega jõuavad turule 2020. ja 2021. aastate jooksul. BMW esindajad loodavad, et aastaks 2025 moodustavad elektifitseeritud autod kuni 25% nende mudelite müügist.

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.