Uudis

Tulevikumaa Norra: peaaegu pool müüdud autodest olid elektriautod

Elektriautod Oslo elurajoonis.Foto: Geenius Meedia

Norrakad on jätkuvalt maailmas kõige agaramad elektriautode ostjad, sest äsja lõppenud septembris olid lausa 45% uutest autodest elektrilised.

Kokku registreeriti Norras septembrikuus 10620 uut sõiduautot, mis on küll kõvasti vähem kui aasta varem samal ajal (13484).

Nendest uutest autodest oli elektriautode osakaal 45,3%, aga kui arvestada ka maale toodud vähekasutatud sõidukeid, oli uute registreerimiste seas elektriautode osakaal 47,7%, teatas Norra liiklusbüroo. Uute registreeritud sõidukite keskmine CO2 heide oli 55 grammi kilomeetri kohta.

Miks septembris elektriautode müüki tagant lükkas? Liiklusbüroo teatel võib üks põhjus olla uue ja rangema WLTP testitsükli kasutuselevõtmine. Sellega mõõdetakse auto heitmeid ja kuna rangemate mõõtmistulemuste järgi on sisepõlemismootoriga autode CO2 heide kõrgem, maksustatakse neid ka kõrgemalt. Heitmevabadele autodele kehtivad Norras aga maksusoodustused.

Diiselautosid kõige vähem

Elektriautod moodustasidki sõiduajami poolest kõige suurema hulga septembris registreeritud autodest.

Hübriidajamiga sõidukeid (tüüpiliselt bensiinimootor koos elektrimootoriga) oli 26,2%.

Ainult bensiinimootoriga sõidukeid oli 16,1%.

Diiselautode osakaal on Norras jäämas kõige väiksemaks. Septembris registreeritud uute autode põhjal on diiselmootoriga sõiduautosid ainult 12,4%.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.