Uudis

Tulika takso läheb üle hübriid- ja gaasimootoriga sõidukitele ning sai Amservist kätte esimesed autod

Tulika esimesed uued Toyotad on hübriidmootoriga Corolla universaalid

Amserv Auto andis täna Tulika Grupile üle esimesed Toyota Corolla hübriidautod, mis on esimeseks etapiks Tulika Takso 300 autost koosneva autopargi järk-järgulisel üleminekul alternatiivkütustel sõitvate autodele järgmise aasta lõpuks.

Esimese etapi käigus investeeritakse autopargi uuendamisse 3,3 miljonit eurot, mille eest ostetakse käesoleval aastal 165 Toyotat.

Tulika Takso juhatuse liikme Mati Saare sõnul järgib ettevõtte maailmatrende ning on võtnud südameasjaks keskkonnateadliku ja kütusesäästliku mõtteviisi.

“Tulika Takso eesmärgiks on olla 2020. aasta lõpuks esimene Eesti taksoettevõte, mille autoparki kuuluvad ainult hübriidid ja autokütusena gaasi kasutatavad sõidukid,” ütleb Saar.

Autoparki tulevad ka uued Toyota Camryd ja gaasiseadmega Avensised

Järgmised 20 Eesti tänavatel Tulika nime all sõitma asuvat hübriidi kannavad Toyota uue lipulaeva Camry märki, mis naaseb Euroopa turule peale 14-aastast pausi. Kõik Tulika soetatud hübriidid saavad olema Toyotad.

Viimased 65 Toyota Avensis, mis Eestisse jõuavad, lähevad Tulikale

Lisaks annab Amserv Auto käesoleval aastal Tulikale üle veel 65 LPG gaasiseadmetega varustatud Toyota Avensist, mis on ühtlasi viimased Eestisse saabuvad Avensised.

Kokku sõidutavad käesoleval aastal Tulika Takso kliente 165 alternatiivkütusel töötavat Toyotat. Tulika jätkab autopargi korralist uuendamist iga kahe aasta tagant, et tagada kasutajamugavus nii klientidele kui taksojuhtidele.

Turvalisus nii sõitjale kui juhile

Amserv Auto juhatuse esimehe Margus Nõmmiku sõnul jagavad Toyota ja Tulika mitmeid põhiväärtusi, millest kõige olulisemateks on keskkonnasäästlikkus ja turvalisus.

Mati Saare sõnul tõstab autopargi uuendamine kaudselt ka eesti mainet tugevdades Eesti kui innovaatilise riigi kuvandit.

Margus Nõmmik Amservist ja Mati Saar Tulikast tõmbavad katte uuelt hübriidmootoriga Corollalt

“Tulika Takso on olnud Eesti olulisematele infrastruktuuriobjektidele Tallinna Lennujaamale ja Tallinna Sadamale usaldusväärne koostööpartner enam kui 10. aastat ning paljude turistide jaoks on esmane puutepunkt Eestiga just taksosõit hotelli,” räägib Saar.

Samuti soovib Tulika panustada Tallinna keskkonnasõbraliku ühistranspordi eelistamise programmi, mille kohaselt võivad Viru ja Niguliste tänava taksopeatustes kliente oodata vaid elektri- ja hübriidtaksod.

Tulika Takso on Eesti vanim ja suurim taksoettevõte, kes pakub teenust sõiduautode ja väikebussidega alates 1993. aastast.  Tulika autopargis on üle 300 auto, millest valdav enamus ei ole vanemad kui 2,5 aastat.

Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.