Uudis

Tuntud Eesti muusik müüb eriti stiilset E30 BMW, mis on läbinud põhjaliku uuenduskuuri

Auto24 müügikuulutuste ridadesse on lisandunud sõiduk, mis peaks meeltmööda olema mitmetele BMW entusiastidele.

Tegu on 1991. aasta BMW 1,8-liitrise mootoriga IS sedaaniga, mis on Eestis pesitsenud alates 2016. aastast ühe ja sama omaniku hoolitseva käe all, kes on vankumatult püüdnud säilitada autot võimalikult originaalilähedasena. Mis veel parem – sõiduk pole soolaseid talvetingimusi näinud ning on igapäevases kasutuses olnud üksnes suvehooajal.

2017. aastal sai BMW endale 1,6-liitrise mootori asemele uuema M42B18 IS mootori koos ulatusliku remondi ja hooldusega. 2019. aastal sai auto ka uue haruldase originaal E30 tumepruuni nahksisu.

Auto omanikuks on muusik Metsakutsu

Kõik muud remonditööd ja värskendused on dokumenteeritud ning tähelepanelikumatel autoentusiastidel on olnud võimalus suure osaga nendest tegemistest kursis olla ka Instagrami vahendusel.

Nimelt on omaniku näol tegu eestlastele tuntud muusiku, fotograafi, disaineri ja paljus muus andeka Rainer Olbri ehk Metsakutsuga, kes on oma palavalt armastatud BMW seiklused koondanud Instagramis @yungbimmer kasutaja alla.

Alles hiljuti said fännid kaasa elada ulatuslikule värskenduskuurile, mille jooksul saadi jagu mitmetest roostekohtadest ning autol on tutikad küljekarbid, tõstekohad, esitiivad, esipõll, radiaatoriraam, küljepeeglid ning originaal IS küljekarbikaitsmed.

Niisiis vaevab ilmselt mitmete huviliste pead küsimus, miks selline šedööver pärast taolist hoolt ning vaeva müüki on paisatud.

Metsakutsu tõdeb, et tegu on olnud väga usaldusväärse kaaslasega ning juba paar kuud tagasi peas mõlkunud müügimõtted vaibusid mõneks ajaks, ent nüüd on siiski otsustatud, et aeg on millekski uuemaks ning kiiremaks.

Mis saab edasi?

Mis hakkab asendama eeskujulikus korras klassikalist BMW-d, jääb hetkel saladuseks. Teadupärast on Metsakutsule lisaks BMW-dele hingelähedased ka Porsched, ent hetkel jääb saladuseloori alla ka see, kas uus kaaslane saab olema mõni neist markidest või on talle silma jäänud hoopis mõne muu maa sõiduk.

Üks on aga kindel – müügis olev BMW on väärt investeering originaalilembelisele entusiastile, kes on valmis väärikas eas autot ka edaspidi hooldama, ent ei taha tegeleda suure peavalukoorma ning teadmatusega, mis tihtilugu selliste klassikutega kaasneb.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.