Uudis

Tuthill Porsche 911K kaalub kõigest 850 kg ning mootori pöörded kerkivad 11 000-ni

Fotod: Tuthill Porsche

Tuthill on ennekõike tuntud oma klassikaliste Porsche 911 ralliautode ümberehituste poolest. Kuigi nad on alati teinud ka lihtsamaid, sõiduteedele mõeldud variante vanematest 911’tedest, siis nüüd on neil ka enda restomod mudel 911K näol.

Esimese mudeli kuldne värv lisab pisut edevust, aga muus osas on Tuthilli esimene restomod mudel pealtnäha vägagi tagasihoidlik. Pole välja punnitavaid rattakoopaid ega ülilaiu tagarattaid. Tuthill on keskendunud just kergele kaalule, mille läbi tagatakse ka eeldatavasti eriti hea sõiduelamus.

Kokku kaalub auto vaid 850 kg. See on saavutatud tänu rohkelt kergete kuid tugevate materjalide kasutamisega. Muidugi on rohkelt süsinikkiudu, näiteks enamus kerepaneelide, istmete, armatuurlaua ja ka Fuchs-stiilis velgede puhul. Mõnede veermikukomponentide puhul, nagu stabilisaatorvardad, on kasutatud isegi titaani, millest on tehtud ka interjööris leiduv turvapuur.

Jõuallikaks on muidugi vabalthingav 6-silindriline boksermootor, sedapuhku 3,1-liitrise mahuga. Kuigi võimsuse numbreid hetkel ei tea, on Tuthill avaldanud, et piiraja tuleb ette, kui mootor on saavutanud uskumatud 11 000 pööret minutis.

Piltidel kuvatav kuldne sõiduk on esimene, mis kliendini jõuab. Hetkel pole teada mitu sellist rariteetset 911K mudelit Tuthill ehitada kavatseb, kuid kindlasti ei saa see huvilistele odav olema.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.