Uudis

Uber lisas rakendusse järjekordse sõitjate turvalisust suurendava lahenduse

Foto: Reuters/Scanpix

Funktiooni nimi on “Kontrolli oma sõidukit” ja eesmärgiks ennetada sõitjate valesse autosse istumist.

Seoses Uberi sõitjate arvu kasvuga, on valesse autosse istumine teada ja tuntud probleem, eriti rahvarohketes linnapiirkondades. Enamjaolt on tegemist tühise eksimusega, kuid paraku peitub selles ka turvarisk.

Alates tänasest tuleb sõitjatele sobiva sõidu leidmisel teadaanne, mis tuletab meelde kontrollida saabuva auto numbrimärki ja võrrelda rakenduses kuvatud fotot roolis oleva juhiga. Meeldetuletuse funktsioon hakkab toimima tänasest ja on edaspidi saadaval kõigile Uberi rakenduse kasutajatele.

Meeldetuletused ja bänner

Ühtlasi lisab Uber oma rakendusse bänneri, mis ilmneb hetkest, kui sind sobitatakse saadaval oleva autoga ja on nähtav kuni sõidu alustamiseni. Bänneril on meeldetuletus, kuidas kinnitada, et tegemist on õige autoga:

  • kontrolli numbrimärki
  • tuvasta automark ja mudel
  • kontrolli juhi pilti, et kindel olla, kas tegemist on sinu juhiga

Sõitjad saavad kinnituseks küsida ka saabunud autojuhi nime. Nii, nagu juht näeb sõitja nime oma rakenduses, on kuvatud ka autojuhi nimi sõitja ekraanil. Seega saavad turvalisuse tagamiseks mõlemad osapooled küsida: “Kelle nimele oli auto tellitud?”. Autojuht võib sealjuures ka sõitjal paluda oodatava autojuhi nime täpsustada.

Turvameetmeid on Uber lisanud ka varem

Lisaks võimalusele jälgida sõite GPS-i vahendusel ja kõigi partner-autojuhtide taustakontrollile, lisas Uber eelmisel aastal oma rakendusse mitmeid uusi funktsioone sõidu turvalisuse tagamiseks.

Mitmed nendest olid välja toodud ka Uberi hiljutises kampaanias “Safety never stops”, mille eesmärk oli esile tõsta meetmed turvaliste sõitude tagamiseks:

  • Hädaabinupp – nii juhid kui sõitjad saavad rakenduses vaid ühe nupulevajutusega ühendust võtta häirekeskusega.
  • Usaldatud kontaktid – sõitjad saavad määrata kuni 5 sõpra või perekonnaliiget oma “usaldatud kontaktideks” ning ühe nupulevajutusega jagada nende inimestega meelepärast infot oma sõidu kohta.
  • Turvakeskus – platvorm rakenduses, mille kaudu saab sõitja võtta ühendust Uberi klienditoega ja näeb infot käimasoleva sõidu, sõitu teostava juhi ja auto kohta. Lisaks pääseb sealt ligi ka tagasiside- ja hindamissüsteemile.
  • Kiiruse hoiatused – see funktsioon tuletab juhile meelde kasutada sõiduks sobivat kiirust.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.