Uudis

Uhiuus Ford Mustang on osa Fordi 3,7 miljardi dollarilisest investeeringust

Ford otsustas USA-s toimuvasse tootmisesse investeerida 3,7 miljardit dollarit, millest mõnus tükk läheb uue seitsmenda generatsiooni Mustangi ja Rangeri alla. Lisaks nendele hakkab Ford tootma Ohios elektrilist tarbesõidukit. 

Ford valis uue Mustangi tootmiseks Flat Rock koostetehase, kus on Mustangeid juba 17 aastat toodetud. Uus Ranger pannakse aga kokku Michiganis. Mõlemad on osa 2 miljardi dollari suurusest investeeringust osariikide tehastesse, tänu millele tekib töökohti 3200-le inimesele. See raha läheb ka elektrilise F-150 Lightning tootmisnumbrite suurendamise alla. 

Teravama silmaga lugejad võivad tähele panna väikest üllatust uue Mustangi kuulutuses. Sõnas “generation” on O tähe sisse joonistatud kuuekäigulise manuaalkasti kujutis, mis vihjab võimalusele, et uus Mustang tuleb kolme pedaaliga. 

Kõlakate järgi teeb uus Mustang oma debüüdi järgmise aasta aprillis ja läheb hiljem müügile kui 2024. aasta mudelina. Praegugi eksisteerivad EcoBoost ja Coyote V-8 mootorid peaksid väidetavalt uuel mudelil jätkama, kuid nendele võib lisanduda hübriidi võimalus. 

Uus Ranger on kuulutatud juba ülemaailmsel turul välja. Põhierinevus Põhja-Ameerikaga, mida võib oodata, on erinev jõuallikas.

Ohios investeerib Ford 1,5 miljardit dollarit,  et hakata tootma uut elektrilist tarbesõidukit, mis peaks ilmavalgust nägema kümnendi keskpaigas. Raha läheb peamiselt Ohio montaažitehase laiendamiseks, et sõidukit oleks võimalik tootma hakata. Tänu sellele leiab ka töö 1800 inimest.

Kansase tehas Missouris saab 95 miljoni dollarise rahasüsti, et Transiti ja elektrilise E-Transiti tootlus suurendada. See lisab juurde veel 1100 töökohta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.