Uudis

Üle 3000 mootorratta- ja mopeediomaniku said liikluskindlustuse meeldetuletuse

Foto: Shutterstock

Kui liikluskindlustuse leping jääb sõlmimata, siis tekib liikluskindlustus automaatselt sundkindlustusena. Ilma kindlustuseta sõites ja õnnetuse põhjustades, tuleb lisaks oma sõiduki kahjudele, kanda tõenäoliselt ka teise poole kahjud.

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis reedel mootorratta- ja mopeediomanikele üle 3000 meeldetuletuse kindlustuslepingu sõlmimiseks.

“Kihk esimeste kevadilmadega liiklusse minna on suur. Kui autol on kogu aasta kehtiv kindlustus, siis paraku ununeb tihti, et hooajasõidukile on tehtud kindlustus vaid selle kasutamise ajaks,“ ütles LKF-i juhatuse liige Lauri Potsepp ning soovitas liikluskindlustuse aegsasti ära teha.

Kõige suurem kahju 60 000 eurot

Mullu juhtus mootorrataste ja mopeedidega 351 liikluskindlustusjuhtumit, mille kahjusumma oli 1,8 miljonit eurot. Kõige suurem kahjunõue, kus mootorrattur põhjustas liiklusõnnetuse, oli 60 tuhat eurot.

Mootorratta- või mopeedijuhi põhjustatud liiklusõnnetusi oli möödunud aastal 193, ülejäänud 142 juhul olid nad kannatanu poolel.

Keskmine kahjunõue, kui mootorratta- või mopeedijuht põhjustasid liiklusõnnetuse, oli mullu 2440 eurot. Kui nad olid aga liiklusõnnetuses kannatanu poolel, siis keskmine kahju oli 7560 eurot.

Kõige rohkem mootorratta- ja mopeediõnnetusi juhtub Harju maakonnas. Eelmisel aastal oli Harjumaal 201 liiklusõnnetust, millest 156 juhtus Tallinnas. Järgnesid Tartu maakond 30 ja Pärnu maakond 28 õnnetusega. Kõige vähem ehk kaks õnnetust oli Järvamaal.

Liikluskindlustuse kehtivust on lihtne kontrollida LKF-i veebilehel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.