Uudis

Ülemiste ristmiku foorid olid maas: kas sama viga, mis Stockmanni ristmiku foorid rivist välja lõi?

Foto: Hans Lõugas

Täna ennelõunal katkes liiklejate sõnul töö Ülemistel Tartu maantee–Järvevana tee ristmiku valgusfoorid. Foorides ei vilkunud isegi mitte kollane hoiatav tuli ja autojuhid ületasid ristmiku oma äranägemise järgi.

Häire on sarnane sel suvel Liivalaia–Tartu maantee ristmikku kummitanud probleemidega, kus korduvalt on foorid end välja lülitatud, tekitades juhtides segadust. Selgub, et vähemalt Stockmanni ristmiku probleemis oli süüdi vigane arvutikomponent.

Tallinna transpordiameti arenguosakonna peaspetsialisti Raimond Nõugasti sõnul oli Stockmanni ristmiku probleemide näol tegemist foorikontrolleri lisakaardi veaga, mis töötas ebastabiilselt ja mille tõttu oli veatuvastus keerulisem.

“Kaardi vahetusega õnnestus probleemist lahti saada,” ütles Nõugast. “Foorikontrollerid on ehitatud selliselt, kui nad avastavad kriitilise vea lähevad “vilkuvale kollasele”,” selgitas Nõugast, kuidas probleemi lahendatakse.

“Kõik Tallinna ristmikud on projekteeritud liikluskorralduslikult selliselt, et ka fooride mittetöötamisel on neid võimalik ületada, suurte ristmike puhul on see küll keeruline,” ütles Nõugast.

Ristmikel, valgusfooride kõrval, on harilikult ka liiklusmärgid, mis peaksid autojuhte aitama, et ristmikult läbi pääseda ka siis, kui foorid ei tööta. Siiski on Tallinnas näha olnud, et juhid tihti märke ei järgi ning ka Stockmanni ristmiku probleemide puhul on selle ületamine keeruline olnud.

Tänase Ülemiste ristmiku fooride tõrke põhjus pole teada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.