Uudis

Üleskutse: kas mõni neist siin on sinu auto? Tahaks sõita!

“Sellega tahaks küll sõita!” on Autoleht Ekstrast hoo sisse saanud rubriik, kus ilma mingi valehäbita otsime kontakti väga, väga eriliste autode omanikega lootuses, et nad on kõik väga lahked ja toredad inimesed ning on nõus meile oma autot lähemalt tutvustama.

Autode valikul oleme lähtunud transpordiameti registrist ning lihtsalt loodame, et meie valitud sõidukid asuvad Eestis ning on ka töökorras. Seetõttu valimegi iga kord välja kolm autot, et natuke oma šansse suurendada. Kui tunned ära, et jutt käib sinu autost, võid lahkesti toimetusega ühendust võtta autoleht@geenius.ee. Lubame, et kohtleme su autot ülima austuse ja hoolega.

Alfa Romeo 4C Spider

Alfa Romeo teeb uusi autosid harva ja siis istuvad kõik fännid tooliserval, närivad küüsi ja ootavad, kas seekord ületatakse latt varuga või kukub kogu konstruktsioon (jälle) kokku. Parafraseerides kodanik Forrest Gumpi ema, siis Alfa Romeod on nagu šokolaadiassortii – sa ei tea kunagi, mis sealt võib tulla.

Pisike ja väga kerge kahekohaline sportkupee on kahtlemata silmapaistva disainiga auto ning tehnoloogiliselt midagi täiesti teistsugust. Näiteks on kandmik süsinikplastist ja ka kere kõik muud osad on võimalikult kergetest materjalidest. Monokok kaalub näiteks kõigest 65 kg ja autotootja räägib tühikaalust 895 kg, juhul kui autos pole ühtegi vedelikku, inimest ja ilmselt ka tolmu mitte.

Spider ehk kabriolettversioon on pigem 1000 kg piiri jääv auto. Mis on siiski väga, väga kerge! Mootoriks on Alfa 1750 cm3 neljasilindriline mootor, millel 177 kW (240 hj) ja 0–100 km/h tuleb kätte 4,5 sekundiga.

Ja nüüd siis see, miks me sellega sõita tahaks. Eesti registris on seda ainult üks, seega on auto haruldane. Disain on silmapaistev ja sõitma kutsuv, seda nagunii. Aga peamine on väga vastuolulised hinnangud läbi aastate erinevatelt sõitjatelt ning kõik mitte sugugi kiitvad. Me tahaks ka oma arvamuse öelda!

Alfa Romeo 4C Spider

Mootor: 1750 cm3 4-silindriline turbomootor
Võimsus: 177 kW (240 hj)
Pöördemoment: al. 258 Nm
Tippkiirus: 258 km/h
Aeg 0–100 km/h: 4,5 s

Veel kaks haruldust, mille Eesti registrist leidsime

Porsche Carrera GT
Seda legendaarset V-10-mootoriga superautot on registris lausa kaks ning hiljuti on Tallinnas nähtud ka ühte autot proovisõidunumbritega liiklemas, seega võib-olla lisandub peagi kolmas. Carrera GT on saanud aastate jooksul nii palju kiita, et paneb imestama, miks paavst seda veel pühakuks pole kuulutanud.

Donkervoort D8 GTO
Jah, Eesti registris on ka üks selline haruldus. Ei, me ei kujuta isegi ette, kuidas sellise asjaga sõita on. Jah, me väga tahaks teada. Edasi viib Donkervoorti Audi kuulus R-5-mootor, millel võimsust üle 340 hobujõu. Küll aga kujutame ette, kui ägedaid fotosid sellest saaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.