Uudis

Ülevaade: Eesti autoesindused jätkavad tööd, aga piiravad kontakte

Auto võtmed on võimalik edastada kontaktivabalt. Foto: Shutterstock

Mõne nädala taguse ajaga võrreldes on elu lausa seisma jäänud, aga tegelikult käib taustal jätkuvalt toimetamine. Uurisime Eesti autoesindustelt, kuidas on nende lahtiolekuajad ja teenused praegusel ajal korraldatud.

Üldine pilt on, et autosid saab nii osta kui ka hooldada ja ükski esindus end kinni pole pannud. Küll aga on mitmetel suuremad või väiksemad piirangud. Täpsemad juhised on enamike esinduste kodulehtedel väljas või siis telefonikõne kaugusel. Mitmed pakuvad ka autole järeletulemise võimalust, et vältida kontakte.

Škoda on lisanud täpse kirjelduse iga oma esinduse kohta SIIN, aga hetkel on kõik teenused saadaval ning teha saab ka proovisõite. Škoda rõhutab, et peale iga proovisõitu desinfitseeritakse auto põhjalikult.

Toyotade müügi ja esindamisega tegeleva Amserv Grupi tegevjuhi Rene Vareki sõnul on koroonaviiruse levik vähendanud mõnevõrra automüügi esinduste külastajate hulka, kuid töö järelteeninduse töökojas nii tehnoülevaatuste kui hooajalise rehvivahetustega, garantii- ja hooldustöödega käib endistviisi.

Kasutusel on näiteks kaitse- ja desinfitseerimisvahendid, tehtud on klienditeenindusala ümberkorraldused füüsilise kontakti viimiseks miinimumini ja investeeringud uutesse kontaktivabadesse lahendustesse autode üleandmisel omanikele, nii müügi kui järelteeninduse poolel.

Renault esinduste, ABC Motors ja City Motorsi puhul on samuti kõik teenused saadaval. City Motors on natukene lühendanud lahtiolekuaegu.

Mõlema esinduse puhul on ettevaatusabinõuna on nii töötajate kui klientide jaoks salongides olemas desinfitseerivad kätepesuvahendid ning kõik proovisõiduautod puhastatakse peale igat kasutust spetsiaalse pihustatava desinfitseerimisvahendiga.

Lexus on avatud tööpäevadel, aga mitte laupäeval. Pakutakse kõiki teenused ning hetkel ei ole ka probleeme tarneahelatest vajalike hooldustööde läbiviimiseks. Järgitakse ka karmilt kõiki ohutusmeetmeid ja ettekirjutusi.

Volkswagen vastas, et hetkel on Molleri esindused avatud tavapäraselt, aga kuna olukord muutub igapäevaselt, siis oleks mõistlik soovitud esindusega näiteks telefonitsi ühendust võtta, siis saab kõige värskema informatsiooni. Kõik tavapärased teenused proovitakse kõikide võimalike ettevaatusabinõude toel samuti töös hoida.

Volvo ja Fordi esindaja Info-Auto on astunud natuke karmimaid samme. Kõik Info-Auto esindused töötavad alates 20. märtsist tööpäeviti kell 9-17, aga Volvo ja Fordi müügisalongid on üle viidud virtuaalsele režiimile, salongidesse pääseb ainult eelneval kokkuleppel müügipersonaliga. Hooldus- ja remonditöödeks, samuti varuosade ja tarvikute ostuks ja tellimiseks teenindatakse Tallinna ja Tartu esinduse kliente ükshaaval vastavalt eelnevalt telefoni või e-posti teel kokkulepitud ajale.

Info-Auto Pärnu esinduses on hooldus- ja remonditööd korraldatud selliselt, et teie Volvo või Ford tuuakse tasuta selle asukohast töökotta ja tagasi Info-Auto personali poolt. Töökojas kohapealset klienditeenindust ei toimu. Kadaka tee Ford on eriolukorra lõpuni suletud.

Anname oma parima, et meie Auto Forte kliendid kui ka töötajad end meie salongis võimalikult turvaliselt tunneksid ning nakkusoht püsiks võimalikult väiksena. Seetõttu püüame isikliku näost-näkku suhtlemise viia miinimumini.

Auto Forte salongis, mis tegeleb Peugeot ja Hyundai sõiduautodega toimub teenindus nüüd täielikult kontaktivabalt, sh auto ja võtmete vastuvõtt ja loovutamine. Teeninduses kasutatakse lisaks istmekattele ka rooli ja käigukangi ühekordseid katteid.

Kontaktivaba on ka autode müük ja loovutus. Selleks palume suhelda meiega telefoni või e-posti teel. Põhjalik auto üleandmisprotseduur toimub juba peale olukorra normaliseerumist ja eriolukorra lõppu.

Topauto, mis esindab SEATi, Suzuki, Ssangyongi, Isuzu ja Hyundai mudeleid, on samuti avatud vaid tööpäevadel, aga pakub kõiki teenuseid. Autodel desinfitseeritakse kõik osad, mis puutuvad kontakti kasutajaga.

Autospirit, mille repertuaari kuuluvad erinevates linnades mitmed margid nagu Subaru, Fiat, Nissan, Peugeot, Mazda, Kia ja Opel, annab oma kodulehel teada, et kõik teenused on jätkuvalt saadaval, kuid jälgitakse väga tähelepanelikult oma töötajate ning klientide turvalisust.

Pööratakse erilist tähelepanu esindust külastavate autode desinfitseerimisele ning tehakse seda iga auto puhul kliendi jaoks tasuta. Pakutakse ka võimalust kontaktivabaks teeninduseks, sissepääsu juurde on paigaldatud teenindusse saabuvate autode võtmete jaoks postkast, kuhu saab kontaktivabalt jätta auto võtmed informeerides sellest telefonitsi meie töötajat. Autode müügi puhul soovitatakse suhtlust e-maili ja telefoni teel. Proovisõiduautode desinfitseerimist teostame enne ja pärast iga proovisõitu.

United Motors, mis esindab Alfa Romeo ja Jeep sõidukeid, aga on ka BMW edasimüüja, on koroonaviirust väga tõsiselt võtnud. Juba 9. märtsist tühistati kõik välislähetused ja koolitused. Kõik välisreisidelt naasnud töötajad viibivad 14 päeva kodus hoolimata reisi sihtkohast.

Teeninduse ja keretööde klientide vastuvõtmisel saab võtmete üleandmiseks kasutada turvapostkasti. Pakutakse ka teeninduse ja keretööde klientidele autode äratoomise teenust. Autodel kasutataksee kaitsekilesid roolil, käigukangil ja juhiistmel. Auto võti desinfitseeritakse kättesaamisel ja enne kliendile loovutamist, kõik töötajad kasutavad töö tegemisel ühekordseid kindaid. Ka kõik muud teenused ja tegevused on viidud võimalikult väikse riskini.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.