Uudis

Ülevaade: Eesti elektriautode turul hoiavad käppa peal need 4 mudelit

Elektriautosid ei ole Eestis veel metsik müügiedu tabanud, kuid siiski on sääraseid sõidukeid maanteeameti registris ligi 1250. Neist sõidukitest on enamus aga kolme margi omad: Tesla, Nissan ja Mitsubishi.

Maanteeameti juuli lõpu statistikast selgub, et Eestis on arvele võetud 1254 elektriautot ning number suurenes veel mõnevõrra augustis. Juuli numbrid näitavad aga selgelt, et Eestlased eelistavad nelja kindlat mudelit kolmelt tootjalt.

Kõige populaarsemaks elektriautoks on Eestis endiselt Mitsubishi i-Miev. Selliseid sõidukeid on registris 545 tükki. Pigem on tegu vanemate sõidukitega ning 2016. aasta on väljalaskeaastaks neil vaid ühel, kõik teised on pigem vanemad.

Üheks populaarsemaks elektriautoks on Eestis endiselt ka Nissan Leaf ning neid sõidukeid on registris 481. 2018. aasta sõidukeid on 48 tükki, 2012. aasta mudeleid teine sama palju.

Eestlaste südamed on võitnud ka Teslad. Selle margi autosid on arvel 73 ning peamiselt on tegu Model S mudelitega, Model X sõidukeid on arvel vaid 12.

Eelnevad andmed näitavad, et need neli mudelit moodustavad ligi 88% kõikidest arvel olevatest sõidukitest. Volkswageni e-UP mudelid moodstavad koguhulgast aga vaid 3,2% ning BMW i3 sõidukid ühe protsendi.

Huvitavaid numbreid:

  • Musta värvi elektriautosid on Eestis 175, valgeid 253.
  • Harju maakonnas on elektriautosid arvel 450, Tartumaal 78.

Statistika sisaldab ka peatatud registrikandega sõidukeid.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.