Uudis

Ülimalt tüüne Singer ACS on Porsche, millega võiks rallisid võita

Fotod: Singer Vehicle Design

See, mida piltidel näete pole mingi digitaalne kontsept, mis on ühel metsikul õhtul välja mõeldud. Singer on tõesti ehitanud ainulaadse ralliks mõeldud Porsche 911 restomod mudeli.

See metsik masin sai alguse, kui üks Singeri pikaajaline klient tõi neile kaks 964-põlvkonna 911-te ja palus ehitada neist ralliautod. Kuna Singer pole kunagi midagi sellist ette võtnud, oli neil vaja pisut abiväge.

Kampa kutsuti Richard Tuthill, kes on oma ettevõttega ehitanud ralliks mõeldud vanemaid Porsche 911 mudeleid juba aastaid. Koostöös Singeriga hakati töötama ühe valge ja ühe punase Singer ACS mudeli kallal.

Hetkel on valmis ehitatud vaid valge isend, mis on ilmselgelt inspireeritud Porsche enda ralli autodest mitmekümne aasta eest.

Ka välimuselt on seda näha, kuidas 964-põlvkonna baasil ehitatud 911 tagatiib viitab Porsche 959 sportautole. Originaal 911 sportautost on alles vaid vihjed, enamus riistvarast ja välimusest on siiski täiesti uus.

Kere on täielikult valmistatud süsinikkiust. Suured kerepaneelid esi- ja tagaotsas on eemaldatavad, võimaldades autot lihtsamini remontida. Näiteks Dakari või erinevatel Baja rallidel.

Jõuallikaks on õhkjahutusega 6-silindriline tuunitud Porsche mootor, nagu Singeritel kombeks. 3,6-liitrine, kahe turboga jõuallikas toodab jõudu vastavalt valitud režiimile alates 450 hobujõust. Täpne maksimaalne võimsus on teadmata.

Läbi 5-käigulise järjestiklülitusega käigukasti (sequential gearbox) jõuab võimsus muidugi igasse rattasse. Nelikvedu omab ka eesmist, keskmist ja tagumist differentsiaali.

Ilmselgelt on ka vedrustus korralikult ette võetud, tänu millele istub Singer ACS väga kõrgel. Vähemalt võrreldes tavalise Porsche 911-ga. Igal rattal on kaks amortisaatorit, et auto tuleks toime ka kõige karmima maastikuga ja seda võidusõidu kiirustel.

Singer kinnitanud, et siiani kaks plaaitud ACS mudelit on ka pisut erineva seadistusega. Valmistatud valge on ennekõike karmima off-road tüüpi rallidel kodune ja veel saabuv punane sõiduk peaks sobima ennekõike asfaldirallidele.

Tagatipuks kinnitas Tuthill ka seda, et nüüd, kui esimene sõiduk valmis on, alustatakse selle testimist pea igas maailma nurgas ning omanik võtab paljudest testsõitudest osa.

Arusaadavalt pole ei Singer ega Tuthill maininud Singer ACS autode hindu. Allolevas Top Geari videos vastas Richard Tuthill selle peale vaid “see maksab nii palju, kui maksab”.

Kindlasti on sellise auto hind 6-kohaline arv ja ei oleks ka väga üllatunud, kui see ulatuks ka üle miljoni.

Kõikidele miljonäridele ja miljardäridele on heaks uudiseks aga see, et Singer ja Tuthill on saanud kliendilt loa ehitada sarnaseid autosid veel. Seega, kui huvi on olemas, võib siiski esineda võimalus midagi sarnast endalegi soetada.

Vaata ka Top Geari video ülevaadet Singer ACS-ist siit:

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.