Uudis

Ultraspordi võistlusel “Põgenemine Põlvast” tuleb kõige rohkem karta Passateid

Foto: Shutterstock

“Jõudes linnakese keskväljakule, leiad oma otsatuks õuduseks, et kogu väljak on täis valgeid roostes Passateid. Oled kogemata komistanud salajase Põlva passatimahvia kokkutulekule. Kartes ennast paljastada, hakkad selg ees vaikselt taganema, aga komistad kogemata ühe maas vedeleva Passati karterikaitse otsa…”

Sellise õuduslooga algab aprillis toimuv jooksuvõistlus Põlvas. Võistluse põhimõte on lihtne – start on Põlva bussijaama parklast ja iga osaleja peab 24 tunni jooksul jõudma Põlvast võimalikult kaugele. Tulemust mõõdetakse linnulennul ja korraldajate sõnul “ei huvita kedagi, kui sa sinna jõudmiseks oled tegelikult kvadžiljon kilomeetrit läbinud.”

Aga milline lugu seal taustal on! Tegemist on jätkuüritusega eelmisel aastal toimunud sarnasele jooksule Põltsamaal.

“On möödunud juba üle aasta tormilistest sündmustest Põltsamaal, kus sa peale „Laua Whiskeyga“ liialdamist ajasid linnakese inimesed nii vihale, et pidid lõpuks nende eest ummisjalu põgenema. Oled pidanud elama aasta põgenikuna Metsiku Eesti preerias ning toituma ainult pohladest ja kährikulihakonservidest.”

Ja siis sa satud Passatitele peale

“Kuid mälestus Põltsamaal kohatud 1994 aasta Järvamaa missist on su südames visa kustuma. Seepärast oled elevil, kui sinuni kostavad kuuldused, et kaunitar on Põltsamaa tolmu jalgadelt pühkinud ja Põlvasse kolinud.”

Siis toimub see, mis loo esimeses lõigus kirjeldatud ning võistlus algab. Kogu ürituse reeglistik ja kirjeldus on puhas huumor ja hoiab sama joont. Toome mõned näited:

Kuhu minna tohib? Sinna kuhu ise soovid, ehk absoluutselt igale poole. Peipsi järve minek ei ole muidugi väga jätkusuutlik valik, aga no kui ikka soovi on, miks mitte. Ise valid ka põgenemise marsruudi.”

Kui 24 tundi täis on, mis siis saab? Õnnitleme, olete edukalt pääsenud Passatite käest! Edasi tuleks juba ise vaadata mis edasi saab. On täiesti vaba voli teha mida iganes. Võib soovi korral tegeleda mingite muude hobidega, nagu näiteks männipuust keiserpingviinide nikerdamisega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.