Uudis

Universaalkerega Volkswagen Golf saabub aasta lõpus

Uue generatsiooni Volkswagen Golf Varianti elmüük algab oktoobris ning esimesed autod jõuavad Eestisse aasta lõpus.

Uue põlvkonna mudel on 4633 mm pikk ja selle teljevahe on nüüd 2686 mm (66 mm pikem kui eelkäijal). Kuna suurendatud teljevahe kasutatakse peaaegu täielikult interjööri jaoks ära, mahub sõidukisse mugavalt istuma viis sõitjat. Siseruumi pikkus suureneb 48 mm võrra 1798 millimeetrini. Ka jalaruum suureneb seeläbi 48 mm.

Pagasiruum mahutab 611 liitrit, mis on 6 liitrit rohkem kui Golf Variant 7. mudelil. Alla lastud tagaistmete korral küündib pagasiruumi mahutavus 1642 liitrini.

Lisandub kerghübriid

48V starter-generaator, 48V liitiumioonaku ja TSI mootor moodustavad uue hübriidajamiga süsteemi, mille eeliseks on madalam kütusekulu, kuna Golf Variant lülitab turbo ja otsepritsega bensiinimootori igal võimalusel välja, et vältida heitmete teket.

Saadaval on ka uudsed diiselmootorid koos kahe järjestikuse topeltdoseerimisega SCR-katalüsaatoriga, millest igaühel on oma AdBlue sissepritsepihusti. See võimaldab kahekordse doseerimise protsessi, mis võimaldab märkimisväärselt vähendada lämmastikoksiidide (NOx) emissiooni.

Juhiabisid on palju juba baasvarustuses

Golf Variant on saadaval kolmes varustustasemes: LifeStyle ja R-LineLife taseme standardfunktsioonide hulka kuuluvad reahoidmisabiline Lane Assist, kokkepõrke eest hoiatav Front Assist süsteem koos autonoomse hädapidurdussüsteemi ja jalakäijate jälgimisega, uus sõiduki automaatne pidurdusfunktsioon keeramisel ja vastutuleva sõiduki korral, elektrooniline diferentsiaalilukk XDS ja Car2X tehnoloogia, mis hoiatab ohtude eest liikluses.

Samuti kuuluvad standardvarustusse ka digitaalne juhiala, 8,25 tolline puutetundlik veebipõhine ekraan, multifunktsionaalne rool, automaatkliimaseade Air Care Climatronic ning Bluetooth mobiiltelefoniliides.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.