Uudis

UpSteam pakub Tallinnas “autopesu Netflixi”: sinu parklas oleva auto juurde tuleb loodussõbralik aurupesu

Foto: Grete Teigamägi

Sel aastal Tallinnas tööd alustanud mobiilne autode aurukäsipesu UpSteam sai eelmisel nädalal investeeringu, millega firma laiendab tegevust. UpSteam tuleb tellimise peale kliendi auto juurde ja peseb selle keskkonnasõbralikult puhtaks just seal.

Fortumo taga olevad investorid

UpSteami puhul on tegemist kõige ehedama “kooliprojektist ärini” looga, kuna noored ettevõtjad arendasid paberil seda ideed kogu ülikoolis õppimise perioodi ning kohe pärast lõpetamist hakkasid mõtet ja visooni kolmekesi ellu viima. Ettevõte ei ole hetkel pooltki aastat vana, kuid juba kiidavad sajad kliendid UpSteamiga kaasnevat mugavust.

Ettevõtte vastu on huvi üles näidanud mitmed ettevõtjad, nagu Fortumo omanikud, Taxifysse ja Verifysse investeerinud Rain Rannu ja Veljo Otsason, aga ka Shipitwise’i tiimi kuuluv Aleksander Gansen ja paljud teised Eesti tippjuhid.

UpSteami tegevjuht Martin Kristerson rääkis Geeniusele, et eelmisel nädalal saadud investeeringu abil kavatseb ettevõte nüüd soetada uue erivarustusega mobiilse pesuauto. Praegu teeb Tallinnas 12-tunniseid tööpäevi UpSteamil üks ekipaaž.

Pesu toimub puhta veeauruga, ka pigieemaldus on biolagunev

UpSteam peseb autosid sooja puhta veeauruga, mis võimendab pesuomadusi ja säästab loodust nii vee kui ka mürgiste ainete arvelt. Ühe auto pesemiseks kulub UpSteamil üksnes 4-10 liitrit vett, mis on kuni 30 korda vähem kui tavakäsipesulates.

Soe aur on ideaalne nii rasvade, soolade, pigi kui ka muude tugevate plekkide eemaldamisel ning kuna auru temperatuur ja survetugevus on reguleeritavad, siis see tagab ohutu pesu ja läikiva tulemuse nii auto välis- kui ka sisepindadele. Madala veesisalduse tõttu on auruga eriti ohutu ja efektiivne nii mootori, elektroonika kui ka tekstiilosasid puhastada.

Investorid: see on sama, mida Netflix tegi videolaenutusega

“UpSteam teeb autopesulatega sama, mida Netflix tegi videolaenutustega. Me kõik tahame sõita puhta autoga, aga kellele meeldib autopesulas käia? Upsteami tehnoloogia ja teenuseprotsessi innovatsioon võimaldab autopesu muuta taustateenuseks, millele me enam kunagi mõtlema ei pea,“ kommenteeris UpSteami investeerinud Rain Rannu.

“Upsteam on oma ajast hoolivale autoomanikule kuldaväärt teenus. Kliendina olen võitnud mitu tundi kuus lisaaega põnevamate asjadega tegelemiseks kui autopesulas käimine. Upsteami meeskond pulbitseb energiast ja uutest ideedest ning neil on superlahe teenus,” ütles Veljo Otsason.

Firma juht Kristerson ütles, et usub aurupesu tulevikku. “Peale selle, et pesulas käimine üks tüütu tegevus on, ja olles viinud ennast kurssi autopesutööstusega, siis avaneb üsna masendav pilt just selles osas, kuidas see kõik meie keskkonnale mõjub. Meil on Eestis nii palju innovatiivseid ja inspireerivaid ettevõtteid, aga autode pesemine on jäetud millegipärast eelmisesse sajandisse. Ma usun, et mobiilne aurupesu ongi autopesu tulevik. Seda kinnitavad inimesed, kes on UpSteam innovaatlist pesemisviisi proovinud või näinud, ning ka need riigid, kus aurupesu juba aastaid populaarsust kogunud on.”

Heategevusprojekt: pese autot 21.-23. juulil

UpSteam kutsub kõiki inimesi kaasa lööma heategevusprojektis, kus kogu 21.−23. juuli autopesudest teenitud müügitulu investeeritakse puude ja taimestiku istutamisse Tallinna lähiümbrusse. Kellel auto omal puhas või pesugraafikusse ei mahu, võib panustada nii annetamise näol kui ka abikäena puude istutamisel, mis leiab aset 30. juulil. Täpsem info ürituse kohta on UpSteami Facebooki lehel.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.