Uudis

Uue Corvette C8 Z06 omanikud saavad oma auto mootori ehitamisel käe külge lüüa

Foto: Chevrolet

Erinevate sport- ja superautode puhul saab tihti autot tellides valida lisavarustusest näiteks sõiduki kättesaamise tehasest, et saada see kõige-kõigem elamus. Corvetteblogger.com vahendab, et Chevrolet pakub varsti midagi palju unikaalsemat: mootori komplekteerimises osalemine.

Möödunud aastal avaldati kaheksanda põlvkonna Corvette’i siiani kangeim Z06 variant, mille tootmine peaks algama õige pea. Vabalthingava V-8 ja keskmootori paigutusega USA superautol on mitmeid kalleid lisavarustuse valikuid,nagu selliste autode puhul ikka.

Näiteks süsinikkiust veljed, mis maksavad üle 12 000 euro ja samast kergest komposiidist valmistatud aerodünaamika paketi eest peab välja käima üle 10 000 euro.

Järgmise aasta suvel lisandub aga kõige huvitavam valik lisavarustuse nimistusse, milleks on oma enda Corvette’i mootori ehitamises osalemine. Väidetavalt on Corvette’i tehase direktor Kai Spande kinnitanud, et uut LT6-nimelist V-8 mootorit saavad ehitada ka kliendid ise.

Chevrolet Corvette C8 Z06’s leiduv 5,5-liitrine vabalthingav V-8, koodnimega LT6

Kuigi detailid pole hetkel täiesti selged oli Corvetteblogger.com lehel kirjeldatud protsessi järgmiselt. Kliendile on määratud eraldi tööjaam, kus talle tuuakse kõik mootori komponendid ning koos ametliku Chevrolet Corvette mootori meistriga pannakse kokku jõuallikas omaenda superauto jaoks.

Väidetavalt võib pärast mootori komplekteerimist klient osa saada ka dünamomeetri testist, mille läbivad kõik jõuallikad enne, kui need autosse jõuavad.

Corvette Z06 mootori ehitamise võimaluse hind pole hetkel veel teada, kuid uudise vahendaja on maininud, et varasemalt on Chevrolet sarnast kogemust pakkunud umbes 5000 euro eest. Kas ja kui palju kallim LT6 V-8 jõuallika komlekteerimisel osalemine maksta võib, saab näha.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.