Uudis

Uue Eesti mobiilirakenduse abil saab autoomanik avarii järgselt hinnata sõiduki kahjusid esindusse tulemata

Eestis toimub iga päev keskmiselt üle 100 kahjujuhtumi, mille fikseerimiseks ja hindamiseks on sõiduki kasutaja pidanud pöörduma autoesindusse või remonditöökotta.

Endise rallisõitja Martin Kanguri loodud rakendus nimega Caroom pakub kahjukäsitluse teenust ehk rakenduse abil saab autoomanik autoavarii järgselt hinnata sõiduki kahjujuhtumit distantsilt ja esindusse tulemata.

See tähendab, et kui juhtub avarii, ei pea inimene sõitma remonditöökotta, vaid kahju saab hinnata rakenduse abil, mis võimaldab kiirelt, mugavalt ja kontaktivabalt kaardistada sõiduki kahjustusi enda jaoks mugavas kohas ja ajal.

Caroom tuli turule mais, kuid tänaseks on sellega liitunud üle 60% Eesti autoremonditöökodadest (kõik automargid on tänaseks esindatud) ja kindlustusseltsina Swedbank. Caroomi sõnul on loodetavasti peagi liitumas ka teised kindlustusseltsid, läbirääkimised selleks käivad. 

Kuidas see toimib?

Autoomanikul tuleb pildistada oma sõiduk vastavalt Caroomi rakenduses kuvatud juhistele ning jagada kahjuinfo endale sobiva remondipartneriga. Autole koostatakse remondikalkulatsioon ning see kooskõlastatakse kindlustusandjaga. Kui kinnitus on saabunud, saab omanik broneerida sobiva aja remonttööde teostamiseks. Kogu suhtlus toimub mugavalt rakenduses.

Caroomi mobiilirakendus töötab 24/7 ning võimaldab tegeleda sõiduki kahjujuhtumiga endale sobival ajal. Sageli saabub kinnitus juba samal tööpäeval. Lisaks aitavad Caroomi partnerid autoomanikku kindlustusfirmaga suhtlemisel, et remont saaks võimalikult kiiresti tehtud.

Caroomi mobiilirakendust saab alla laadida App Storest või Google Playst.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.