Uudis

Uued ja reaalsemad kütusekulu- ja heitgaasitestid on kohal

Nüüdsest peavad kõik autotootjate uued mudelid läbima värskendatud testi ametlikke kütusekulu ja heitgaaside andmete kinnituseks.

Siiani on kasutatud kütusekulu ja heitgaase testiks NEDC-tüüpi (New European Driving Cycle) kütusekulutesti, mis arendati välja 1980ndatel. Äsja kinnitatud uus WLTP test (Worldwide harmonised Light vehicles Test Procedure) tõstab kriteeriumid veel enam päriselus ja -liikluses vastavatele tingimustele.

Vanem NEDC test kestis vaid 20minutit, mille jooksul läbiti 11km kindla kiiruse, käigu ja isegi kontrollitud temperatuuri juures. Hiljuti ametliku kinnituse saanud WLTP testi jooksul läbitakse kaks korda pikem distants ja kasutatakse suuremat keskmist kiirust (39km/h asemel 46km/h). Lisaks on suurim testi jooksul saavutatud kiirus tõusnud 130km/h juurde, võrreldes varasema 120km/h asemel.

Veel reaalsemaks muudab uue katse ka fakt, et pikema testperioodi vältel peab tegema mitu käiguvahetust ning samu mudeleid peab testima erinevate varustustasemetega. Varasemalt kaasati laboris kontrollitud testide jaoks vaid kõige kergemad, baas varustusega, autod.

Uus WLTP test on kohustuslik kõikidele uutele mudelitele, mis ilmuvad Euroopas alates tänavu septembrist. Kõikidele uutele müüdavatele autodele, olenemata, millal mudel ise välja tuli, rakendub test aga järgmises septembris.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.