Uudis

Uuelt Seat Leonilt tõmmati lõpuks kate ja avalikustati andmed

Uus Seat Leon

28. jaanuaril tõmmati kate uuelt Seat Leonilt, mis peaks Volkswagen Grupi väiksema keskklassi autode uuele lainele tublisti hoogu lisama. Saabuvad kohe ka ju Volkswagen Golfi 8. põlvkond ja uus Škoda Octavia.

Leoni disaini võis eelnevalt lekitatud piltidelt ja ka linnamaasturite Tarraco ja Ateca põhjal natuke aimata. Kogu tagaosa pikkune tuli ja teravad esimesed tuled koos äratuntavate LED-elementidega on peamised tunnused. Piltidelt jätab Leon pigem sportliku mulje ja profiilis on teatud sarnasus näiteks Ford Focusega.

Auto on natuke kasvanud (86 mm üldpikkuses ja teljevahe 50 mm suurem) ning pakub nii luukpära kui universaalkere puhul rohkem jalaruumi tagaistujatele ja pagasile. Auto on natuke madalam ning see koos disainiga vähendab tuuletakistust 8%, aidates kaasa ökonoomsusele.

Bensiinist elektrini

Mootorivalik on suur. Sealt leiab nii bensiini-, diisel- kui ka gaasimootoreid, samuti pehmet hübriidi ja ja pistikhübriidi. Esmakordselt kasutab Seat 1-liitrist bensiinimootorit, mis kõige nõrgemas versioonis pakub 90 hobujõudu ja natuke võimsamas 110 hj.

Valikus on ka 1,5-liitrine mootor (130 ja 150 hj) ning tipneb 2-liitrisega, millel esialgu 190 hobujõudu. Ilmselgelt järgnevad peagi ka sportlikumad mudelid.

1-liitrise ja 1,5-liitrise puhul on valikus ka 48V elektrisüsteemiga mild-hybrid, et kütusekulu säästa.

Diiselmootorid on kõik 2-liitrised, millel 115 ja 150 hj. Viimast saab ainult DSG-kastiga, esimese puhul on valikus ka manuaal.

CNG gaasiga sõitev TGI pakub 130 hobujõudu ning 440-kilomeetrist sõiduulatust ainult gaasil.

Pistikhübriidi puhul kasutatakse 1,4-liitrist TSI mootorit ja 13 kWh akusid, mille koostöö toodab 204 hj. Puhtalt elektriline sõiduulatus on kuni 60 km.

Tehnoloogilises osas on Leonile saadaval kogu tänapäevane turva- ja mugavusvarustus, sõiduabilised ja täielik ühenduvus internetiga. Näiteks adaptiivne kiiruskontroll loeb nii GPSi andmeid teeolude ja kurvide osas kui ka liiklumärke ning oskab kiirust vastavalt kohandada. Samuti oskab sõiduk möödumisi teha, piisab vaid suunetule sisselülitamisest.

Huvitav lahendus on ka “väljumishoiatus”, mis ukse avamisel oskab arvestada ja hoiatada mööduva liikluse eest (jalakäijad, ratturid, autod).

Hetkel veel hinnakirja ei ole, aga ilmselt oluliselt see hetkel müüdavast Leonist ei erine.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.