Uudis

Uuendatud Honda Civic Type-R on ühest otsast ekstreemsem ja teisest pisut malbem

Honda avaldas äsja uuenduskuuri läbinud Civic Type-R luukpära. Uus Type-R on saadaval nii tagasihoidlikuma disaini kui ka ekstreemsema variandina, et täita kõikide klientide soove.

Kui miski on viimase Honda Civic Type-R’i osas tekitanud lahkhelisid, siis on selleks kindlast auto välimus. Mõndadele meeldib ja paljudele ei lähe see üldsepeale. Jaapani autotootja on asja kätte võtnud ja väikeste uuendustega üritanud disaini parandada.

Peale tavalise ja GT-varustuses oleva Civicu, on nüüd lisatud ka välimuselt tagasihoidlikum Sportline ja tavalisest Type-R’ist veel ekstreemsem Limited Edition.

Mehhaaniliselt on uuendatud luukpärad üsnagi sarnased senise Type-R’iga. Sama 2-liitrine VTEC mootor toodab siiani 320 hj 400 Nm väänet, mis jookseb läbi manuaalkasti esiratasteni. Jõuallika osas pole ka erinevatel Type-R versioonidel mingeid erinevusi.

Elektroonika vallas püsib meediasüsteem pealtnäha vägagi sarnane. Suurim uuendus on uus LogR-nimeline süsteem, mis suudab salvestada andmeid ringrajasõidu kohta.

Vajaliku info kiiremate ringide kohta saab tõmmata ka telefoni, mille läbi oskab tarkvara anda sulle näpunäiteid kindlatel radadel sõitmiseks, kui kuskilt saaks kindlasti aega säästa.

Suured muutused välimuses

Peamiseks muutuseks, nagu faceliftide puhul ikka, on esi- ja tagastanged. Kuigi üldine disain jääb üsna sarnaseks eelkäijaga, on uuenenud Type-R’il ilmselgelt vähem plastikust võltsvõresid.

Suurim erinevus Sportline varustusega Civic Type-R’il on silmatorkava tagatiiva puudumine. Esimesel pilgul võiks peaaegu arvata, et tegu ongi tavalise Civicu luukpäraga. Kuid tagaosale on siiski paigutatud tagasihoidlikum tiib ja muidugi petavad ka need kolm keskmist summutitoru ära.

Sportline’i teiseks suuremaks muutuseks on interjöör, kus kärtspunased istmed on vahetatud mustade vastu. Selgelt on Sportline varustuses Type-R mõeldud inimestele, kes tahavad pisut tagasihoidlikuma esteetikaga sportlikku Civicut.

Dieedi läbinud kollane ja vihane Civic

Liikudes Limited Edition variandi juurde, läheb asi aga täiesti teise otsa Type-R’i spektrumis. Peamine rõhk on Honda poolt läinud just auto dieedile, et tõsta Civicu suutlikkust ringrajal ja käänulistel teedel.

20-tollised BBS-i veljed säästavad kokku 10 kg võrreldes tavalise Type-R’iga. Lisaks on Honda eemaldanud ka konditsioneeri, meediasüsteemi ja ka hulganisti helisummutust, mis tõttu kaalub ekstreemseim Civic 47 kg vähem, kui tavaline Type-R.

Samuti on vedrustus saanud uue häälestuse, kuna nii auto kui ka veljed on kergemad ning velgi katavad eriti hea pidamisega Michelin Pilot Sport Cup 2 rehvid. Limited Edition Civic Type-R’i tunneb kõige lihtsamini ära oma erksa kollase värvi järgi, mis on viide kunagisele DC2 Integra Type-R mudelile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.