Uudis

Uuendatud Jaguar F-Type saab margile omase näo

2012. aastal nägi ilmavalgust praeguse põlvkonna Jaguar F-Type, mis jõudis järgmisel aastal ka tootmisse. Seitse aastat hiljem näitas Jaguar selle sportkupee uut põlvkonda, mis järgmisel aastal tootmisesse läheb.

Praegune F-Type on nii kupeena kui ka lahtises variandis üks nägusematest sportautodest, mis briti autotootja valmistanud on. Jaguari disainimeeskonnal polnud seega teps mitte lihtne ülesanne.

Välimuselt on kõige enam muutunud esiots, kus varem pigem ülesse kapoti poole liikuvad esituled on nüüd kitsamad ja asetsevad laiuti kapoti joone all. Samuti on F-Type läbinud kohustusliku esivõre suurendamisoperatsiooni.

Esitulede muutmise tõttu on ka kapoti eesmine äär liikunud rohke ettepoole ja madalamale. Ülejäänud auto puhul nii suuri muutusi pole. Tagatuled on pisut muutunud kandilisemaks, kasutades ümarate asemel rohkem sirgeid jooni.

Ka jõuallikate osas pole suuri muutusi. Väikseim mootor on 300-hobujõuline 2-liitrine ja nelja silindriga turbomootor. Sealt edasi tulevad kaks erineva võimsusega V8 5-liitrist varianti: 450 hj ja 575 hj F-Type R mudel.

2-liitrine mudel on saadaval vaid tagaveolisena, nõrgem V8 nii taga- kui ka nelikveolisena ja F-Type R tippmudel tuleb vaid nelikveolisena. Põhja-Ameerikas on saadaval ka 380-hobujõuline ülelaadimisega V6.

Kõik mootorid on liidetud 8-käigulise Quickshift automaatkäigukastiga, mille tarkvara on uuendatud, et tagada kiiremad käiguvahetused. Nullist sajani kiirendusajad on järgnevad: 300 hj 5,7 sekundit, 450 hj 4,4 sekundit (nii taga- ja nelikveoga) ja 575 hj 3,7 sekundit.

Veermiku osas on vedrustussüsteem uuesti häälestatud, kuid suuri muutusi ei ole. Ka interjööri osas on uus F-Type peamiselt sama nagu praegune mudel. Seega selgelt on tegemist uuenduse kui täiesti uue mudeliga.

Kuigi Eesti hindu pole veel avaldatud, peaks soodsaim F-Type algama umbes 64 000 eurost ja F-Type R V8 tippmudel küündib tõenäoliselt 115 000 euroni.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.