Uudis

Uuenenud Bentley Flying Spur: 63 kerevärvi, rohkem vaikust ja uudne puidutöötlus

Bentley neljaukseline sedaan läbis juba uuenduskuuri ning juurde pandi nii tehnoloogiat kui ka luksust. Loe meie proovisõitu uuenduse-eelse mudeliga SIIT.

Pakett City koondab kokku hulga lisavarustust ning muutub mudeliaastast 2022 sõiduki põhivarustuse osaks. Paketti kuuluvad muuhulgas liiklusmärgituvastus, pakiruumiluugi avamise vabakäesüsteem, täiustatud turvalukustus, linnulennuvaatega kaamera, tervitustuled, isetumenevad peeglid ja õhuionisaator.

Veelgi puidum puit

Õhuionisaatorid pihustavad kliimaseadme keskmistest õhuavadest auto sisemusse negatiivse laenguga osakesi, parandades siseõhu kvaliteeti ja reisijate enesetunnet. Need osakesed tekitavad saasteainete (tolm või allergeenid) ümber staatilise laengu, mistõttu osakesed jäävad lähima pinna külge. Selle tulemusena eemaldatakse need saasteained reisijate sissehingatavast õhust ning heaolutunne paraneb.

Reisijateruumile on nüüd võimalik tellida Open Pore-puitviimistlus. Kõige kvaliteetsema saadaoleva puidu hulgast hoolikalt valitud Open Pore-väärisvineer kaetakse kolme ultraõhukese lakikihiga, mille kogupaksus on vaid 0,1 millimeetrit. Võrdluseks: Bentley High Gloss-lakikiht on 0,5 millimeetri paksune ning sileda, läikiva pinnaga.

Lõpetatud viimistlus meenutab vaha ning tõstab esile erinevate puiduliikide eheda loodusliku värvi ja mustri ning käe all on tunda puidu tekstuur. Lisandus ka uus kerevärv Cambrian Grey ning värvipalett kasvas 63 toonini.

Vaikus digitaliseerimise abil

Reisijateruumist soovimatu müra kõrvaldamine põhines Bentley arenduspartneri ESI Groupi virtuaalprototüüpimise tehnoloogial. See võimaldas Flying Spuri konstruktoritel luua digitaalmudelid müra ja vibratsiooni tuvastamiseks enne auto füüsilist valmisehitamist. Ülitäpselt häälestatud protsess tuvastas kõik reisijateruumi jõudnud välismürad, samuti konstruktsiooni enda mõjud, näiteks rehvimüra.

Virtuaalprototüüpimist pruukides võeti ette ka Flying Spuri 40 komponendi kaalu optimeerimise programm. See tagas, et auto õigetes kohtades kasutati õigeid mürasummutusmaterjale.

Virtuaalprototüüpimine tähendab, et ehitada tuleb vähem prototüüpe ja katsetustel läbitud kilomeetrite arv väheneb. Samuti aitab see varajases järgus mõjutada auto disaini ja konstruktsiooni ning pakub märkimisväärseid hüvesid laialdaste katsetuste järgus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.