Uudis

Uuenenud Land Rover Discovery valikusse lisandus mahehübriid

Uuel Discoveryl on saadaval uus kuuesilindriliste Ingeniumi 48-voldiste mahehübriidmootorite (MHEV) trio, lisaks on mootorivalikus saadaval nii bensiini- kui ka diiseljõuallikad.

48-voldine süsteem kogub ja salvestab aeglustamisel tekkivat energiat ja võtab selle uuesti kasutusse, et kiirendamisel mootori tööle kaasa aidata. Tulemuseks on kuuesilindrilise jõuallika sooritus neljasilindrilise mootori efektiivsusega. Lisaks tagab hübriiditehnoloogia ka Start/Stop süsteemi sujuvama töö.

Uute mootorite kõrval on valikus ka Land Roveri neljasilindriline P300 Ingeniumi bensiinimootor koos uue nutika nelikveosüsteemiga.

Uue Discovery mootoririvi on järgmine:

P300: 300 hj (221 kW), 2,0-liitrine neljasilindriline MHEV bensiinimootor, pöördemoment 400 Nm
P360: 360 hj (26 5kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV bensiinimootor, pöördemoment 500 Nm
D250: 249 hj (183 kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 570 Nm
D300: 300 hj (221 kW), 3,0-liitrine kuuesilindriline MHEV diiselmootor, pöördemoment 650 Nm

Avara sõitjateruumi keskmes on Land Roveri Pivi Pro info- ja meelelahutussüsteem, millel 11,4-tolline full HD puuteekraan. Juht leiab enda eest veel ühe 12,3-tollise interaktiivse ekraani koos uute kõrglahutusega 3D-näidikutega.

Uus nutivõti ja võimalus vaadata auto alla

Saadaval on Land Roveri teise põlvkonna Activity Key. Lisaks võtme tavapärastele funktsioonidele, saab selle abil puuteekraani ja digitaalset kella juhtida ning autot lukustada, avada ja käivitada.

Discovery on varustatud ka ClearSight Ground View tehnoloogiaga. See võimaldab juhtidel näha maapinda otse sõiduki esiosa all, kasutades selleks keskkonsoolis olevat puuteekraani ja ettepoole suunatud kaameraid. See aitab juhil maastikul järske nõlvu vallutada või tulla toime linnas pilgu eest varjatud takistustega.

Pakiruumi maht on 2485 liitrit. Isegi juhul, kui kasutuses on kõik seitse istet, mahub pakiruumi 258 liitrit pagasit ja kõigil kaasreisijatel on võimalik laadida oma elektroonikaseadmeid. Uuel Discoveryl on lisaks ka panipaigad põranda all ja auto võib vedada kuni 3500 kg haagist.

Kõigil uute kuuesilindriliste Ingeniumi mootoritega Discovery mudelitel on täiustatud jõuülekanne, mis optimeerib vastavalt sõiduoludele pöördemomendi jaotuse esi- ja tagatelje vahel. Uus nelikveosüsteem maksimeerib veojõu ja jõuülekande efektiivsuse ning tagab dünaamika tavateedel.

Tulemuseks on vähenenud kütusekulu ja vähem süsinikdioksiidi heitmeid tavalisel sõidul, ilma et see kahjustaks Discovery võimet sõita kõigil maastikel. 

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.