Uudis

Uuenenud Mazda CX-3 tuleb säästlikumate mootoritega

Mazda CX-3 tuli välja viis aastat tagasi ja sellest sai teine enim müüdud Mazda ajaloos. Nüüd on tootja välja tulnud mudeliuuendusega, mis pakub tootja sõnul eelmisest mudelist paremat sõidukogemust ja säästlikumaid mootoreid.

Uuendatud Mazda CX-3 välimus on jäänud suuresti samaks. Interjöör järgib minimalistlikku ja moodsat kujundusjoont, aidates viia fookuse juhtimisele.

CX-3 on saadaval 2-liitrise neljasilindrilise Skyactiv-G mootoriga, mis on võimeline sõidu ajal jooksvalt vajadusel kaks silindrit välja lülitama. See võimaldab väikse koormusega sõitude vältel vähendada nii kütusekulu kui ka CO2 emissiooni keskmiselt umbes 14 protsendi võrra.

WLTP mõõtmismetoodika kohaselt on mootori keskmine kütusekulu 6,2 liitrit 100 kilomeetri kohta ja süsihappegaasi emissioon 140 g kilomeetri kohta.

Aluseks Jinba-Ittai filosoofia

Skyactive-Vehicle Dynamics terviklahenduse filosoofia ja G-jõudude mõjumist leevendav G-Vectoring Control kannavad endas Mazda iga mudeli arendamisel silmas peetud Jinba-Ittai filosoofiat, mille kohaselt peavad auto ja selle juht saama üheks täpselt nagu hobune ja tema seljas istuv ratsanik. Fookus peab olema sõidul ning juht peab nautima sellest iga hetke.

Reisijate turvalisuse tagavad i-Activesense turvasüsteemid, mis hõlmavad pidevalt teel toimuvat jälgivaid kaameraid ja radareid. Selleks, et juht saaks keskenduda sõitmisele, kuvatakse kõik vajalik esiklaasil paikneval värvilisel Active Driving Display nime kandval infoekraanil juhi silme kõrgusel.

Nelikveolised mudelid on varustatud i-Activ nelikveosüsteemiga, mis monitoorib välistemperatuuri, piduri- ja gaasipedaali asendit ning järeldab kogutud info põhjal, millal nelikvedu rakenduma peaks. Lisaks eeloptimeerib see jõu jagunemise kõigi rataste vahel ning aitab suurendada pidamist kõigis teeoludes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.