Uudis

Uuenenud Opel Insignia algab 22 400 eurost, klassi soodsaim nelikvedu

Opel Insignia

Opeli lipulaev, uus Insignia jõuab turule novembri teises pooles ning sellega kaasneb hulk uuendusi: Opel lubab soodsaima hinnaga nelikvedu kogu turul, oma klassi esimesed IntelliLux LED-piksel-esilaternad, uue hinnaga GSi versioon ja täiesti uus mootorivalik.

Uus Insignia saab kolm varustustaset, millest kõige taskukohasem Innovation Plus sisaldab muuhulgas täis-LED-esilaternaid, navigatsioonisüsteemi Multimedia Navi Pro, digitaalset näidikupaneeli, Keyless Go-süsteemi ja eesmisi ergonoomilisi AGR-sportistmeid.

Varustustasemed Executive ja Executive GS lisavad põhivarustusse massaažifunktsiooni ja nahkkattega istmed, kaks istmemälu ja kliimaseade. Executive GS-varustusega Insignia saab ka 20-tollised veljed, GS Line-väliskujunduspaketi ja Bose helisüsteemi.

230 hobujõudu ja nelikvedu

Lisaks on saadaval erimudel GSi, millel on alati 230-hobujõuline turboülelaadimisega mootor, nelikvedu, automaatkäigukast ja äärmiselt rikkalik varustus – kõike seda 38 900 eurose hinna eest.

Opeli sõnul on nende intelligentse veojõu jagamisega nelikveosüsteem saadaval palju madalama hinnaga kui konkurentidel, Grand Sport kere puhul 33 900 euro eest. Süsteem on võimeline muutma veojõu jaotust millisekundite jooksul, tagades auto reageerimise juhi poolt antud korraldustele ning garanteerides optimaalse haardumise ja haarava sõiduelamuse mistahes oludes, ka lumel ja jääl.

Kurvi läbimisel suunatakse rohkem veojõudu välimistele ratastele. Sõltuvalt mootorist ja varustustasemest parandab põhivarustusse kuuluv adaptiivvedrustus oluliselt sõidumugavust ja -dünaamikat. Sama aitavad teha ka uus nelikveosüsteem Twinster ning uued 8- ja 9-käigulised automaatkäigukastid.

Adaptiivsed IntelliLux LED-piksel-esilaternad koosnevad kokku 169 LED-elemendist ning on varustustasemele Innovation Plus saadaval lisana, kuuludes teistel mudelitel põhivarustusse.

Ergonoomilised, paljude mugavusfunktsioonidega sertifitseeritud AGR-istmed on saadaval mitmete, nii tekstiil- kui ka nahkkatetega. Varustustasemel Innovation Plus on AGR-istmed vaikimisi kaetud kangaga, kõigil teistel mudelitel kuuluvad põhivarustusse istmete nahkkatted, massaažifunktsioon, istmete elektriline reguleerimine koos kahe mäluga ja kliimaseade.

Väga väike õhutakistus

Uue põlvkonna Insignia saab ka uued tõhusad bensiini- ja diiselmootorid. Aktiivõhuklapid autoninas parandavad uue Insignia aerodünaamikat, õhutakistustegur 0,25 on parim omas segmendis. Kütusekulu WLTP järgi on 18 protsenti madalam kui eelkäijal.

Uus Insignia saab suure valiku juhiabi- ning teabe- ja meelelahutussüsteeme. Kogu mudelivalikul on rajahoidmisabi, väikeste kiiruste automaathädapidur, jalakäijate tuvastussüsteem ning eesmised ja tagumised parkimisandurid.

Lisavarustuse pakett Technology täiendab seda varustust veel adaptiivse kiirushoidiku ja esiklaasinäidikuga. Juhiabide paketti kuuluvad tagantlähenejate hoiatus, pimealahoiatus küljepeeglites, digitaalne tahavaatekaamera ja soovi korral ka täiustatud parkimisabi.

Tagantlähenejate hoiatus kasutab radariseadmeid, et tuvastada Insignia tagaosale paremalt ja vasakult 90- kraadise nurga all lähenevaid objekte kuni 20 meetri kauguselt. Juhile antakse neist märku ekraanile kuvatava hoiatuse ja helisignaaliga.

Opel Insignia hind algab 22 400 eurost. Automaatkäigukastiga hinnad algavad 28 900 eurost, nelikveolisel 33 900 eurost. Ühel ajal jõuavad müügile nii viieukseline Grand Sport kui ka ruumikas Sports Tourer.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.