Uudis

Uuenenud Volkswagen Passat on nüüd Eestis saadaval ja kohe tuleb ka pistikhübriid

Alates tänasest on Eestis saadaval uuenenud Passati mudel, mis on esimene Volkswagen IQ.Drive mudel, mille juhiabisüsteem Travel Assist pakub lisaks turvalisusele ka võimalust juhtida autot kuni 210 kilomeetrise tunnikiiruse juures osaliselt autonoomsel režiimil.

Alates Passati lansseerimisest 1973. aastal, on mudelit üle maailma müüdud üle 30 miljoni ning ainuüksi Baltikumis on eelmist, kaheksanda generatsiooni Passati mudelit müüdud rohkem kui 9000.

Passati baashind Eestis on 25 700 eurot, Passat Varianti hind algab 27 000 eurost ning võimsa Passat Alltracki baashind on 41 060 eurot. Passat GTE mudel on saadaval novembris.

Passat diislist ei loobu

Passat on esimene Volkswageni mudel, millel on uus turbodiisel mootor 2.0 TDI Evo. Mootori võimsuseks on 110 kW/150 hj ning see toodab 10 g/km kohta vähem CO2 võrrelduna oma eelkäijaga. Diiselmootoris kasutatakse SCR-süsteemi uut versiooni – niinimetatud „kahekordset doseerimist“, milles Adblue pihustatakse valikuliselt kahe järjestikku paigutatud SCR-katalüsaatori ette.

Mootorivalikus on ka kolm bensiinimootorit (TSI) võimsustega 110 kW/150 hj, 140 kW/190 hj, ja 200 kW/272 hj ning kolm diiselmootorit (TDI) võimsustega 88 kW/120 hj, 140 kW/190 hj ja 176 kW/240 hj. Kõik TSI ja TDI mootorid vastavad Euro 6d-TEMP heitgaasinormidele. Lisaks on kõik uued Passatid, nii bensiini- kui diiselmootoritega, varustatud kübemefiltriga.

Uuenenud Passat on ka maailmas esimene Volkswageni sõiduk, mille haardetundlik rool tuvastab juhi puudutuse, võimaldades interaktiivse kasutajaliidese Travel Assist toimimise. Esmakordselt on võetud kasutusele ka Emergency Steering Assist funktsioon, mis parandab ohutust ootamatutel ja vältimatutel manöövritel rakenduva pidurdustegevuse abil.

Samsungi telefon autovõtmeks

Volkswagen on  loonud Passatile tehnoloogilise uuendusena võimaluse muuta Samsung nutitelefon autovõtmeks ning sellega auto uksi avada ja mootorit käivitada.

Mobiilset võtit on võimalik jagada ka pere ja sõpradega, kes saavad autovõtmena kasutada enda nutitelefoni. Uuele autoomanikule on kaks mobiilset võtit tasuta.

Uuenenud Passat on Volkswagen Touaregi järel teine mudel, mille lisavarustuse hulka kuuluvad IQ.LIGHT ehk uued LED-matrix esituled. Tuled kasutavad esikaamera signaale, navigatsioonisüsteemi digitaalseid kaardiandmeid, GPS-signaale, roolinurka ning hetkelist kiirust, et suunata esitules 32 eraldi juhitavat LED-i vaid murdosa sekundi jooksul.

Kaks varustustaset ja 55km elektriga

Uuenenud Passati soetajatel on võimalik valida kahe erineva lisavarustuse taseme vahel – Business (kesktase) ja Executive (täisvarustus). Mõlemad tasemed on saadaval ka R-Line varustusega.

Lisaks on uuenenud Passat saadaval ka kahe eraldiseisva mudeliversioonina – Passat GTE, ehk pistikhübriid, mille elektriline sõiduulatus on kuni 55km (WLTP) ja neljarattaveoline Passat Alltrack.

Uuenenud Passatil on standardina ka 5aastane garantii, varasema 3aastase asemel.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.