Uudis

Uuring: Eestis kasutavad pardakaamerat 22% juhtidest, peagi aga ilmselt pooled

Pardakaamerad ei maksa palju.Foto: shutterstock

If Kindlustuse läbi viidud uuringust selgub, et täna kasutab Eestis autodes salvestavaid kaameraid 22% juhtidest, aga 34% vastanutest plaanib kaamera kasutusele võtta. Kõige rohkem kasutatakse salvestavaid kaameraid Ida-Eestis (32% autodest) ja Põhja-Eestis (23%), kõige vähem Lõuna-Eestis, kuid ka seal salvestab kaamerapilti 15% autodest.

Ka lõunanaabrid kasutavad autokaameraid samas suurusjärgus. Lätis kasutab seda 20% juhtidest, Leedus on vastav näitaja 23%.

Uuringust selgus, et meeste seas on autokaamerad populaarsemad kui naiste hulgas (vastavalt 25 ja 15% kasutajaid). Oma autole ei plaani kaamerat paigaldada ainult kolmandik meestest, naistest hindasid nii pooled.

If Kindlustuse ekspertgrupi juhi Marion Meiuse sõnul on videokaamerate salvestused aidanud tuvastada õnnetuste põhjustajaid ja ohtlikke autojuhte.

“Näiteks kui tavaliselt põhjustab tagant otsasõidu tagumine autojuht, kes ei hoia piisavalt pikivahet, siis nii mõnigi kord on kaamerapilt tuvastanud vastupidist. Tänu sellele saab välja selgitada tegeliku põhjustaja, kes kasutas liiga agressiivseid sõiduvõtteid või tekitas lausa tahtlikult avarii. Samuti aitavad kaamerad liiklust distsiplineerida ja õnnetuste arvu vähendada. Usun, et paljud liiklejad, kes ise peavad liikluseeskirjadest kinni, on valmis panustama ka üldisesse liiklusohutusse ja -kultuuri. Pardakaamera oleks üks hea vahend selle eesmärgi saavutamisel,” ütles Meius.

Kuna pardakaamerad ühe populaarsuse põhjusena toob ta välja nende hinna languse.

“Juba kuni saja euroga saab autole kaamera, mis salvestab ja kirjutab pidevalt vana materjali üle. Sellise seadme saab paigutada näiteks peegli taha ning teise tagumisele aknale, siis salvestab kaamera pilti nii auto eest kui ka tagant.”

“Osad kaamerad salvestavad liikuvat pilti 24/7, mis tagab parema turvalisuse ka pargitud autole. Tänu kaamerapildile on võimalik tuvastada ka vandaale või parkivatele sõidukitele kogemata vigastuste tekitajaid. Mõnel kaameral on ka löögiandur, mis säilitab anduri signaalist tuleneva salvestise, mida üle ei kirjutata. Sellisel juhul salvestis säilib ja kui auto kahjustus avastatakse hiljem, saab kaamerasalvestise mälukaardilt välja võtta.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.