Uudis

Uurisime, miks Stockmanni ristmiku foorid pidevalt katki on ja millal need korda tehakse

12. märtsil kell 16 olid foorid taas kustunud. Foto: Tarmo Tähepõld

Viimastel kuudel on väga tihti esinenud fooride tõrkeid Tallinna ühel kõige olulisemal ristmikul, mille tagajärjel lõpetavad Tartu maantee ja Liivalaia tänavate ristumiskohas foorid suvalisel hetkel töö. Seda on muuseas juhtunud ka varem.

Uurisime, mis seda põhjustab ning millal olukord normaliseerub. AS Signaal TM fooriosakonna projektijuht Sulev Sirkel selgitas, et sagedasi katkestusi põhjustab järjest süvenev foorikontrolleri rike. Tegemist on suhteliselt harukordse kontrolleri sisemise veaga, mille järel istmikul foorid välja lülituvad.

“Kõige tõenäolisemaks põhjuseks tehnika vananemine. Hooldajatena andsime sellest omanikule (Tallinna linnale) teada, omanik esitas ka tellimuse kontrolleri väljavahetamiseks, kuid kuna tegemist on spetsiifilise seadmega, siis selle hankimine ja vahetamine võtab aega,” selgitas Sirkel.

Küsimusele, kui kaua parandamine aega võtab, ütles Sulev Sirkel, et kahjuks ei sõltu see Signaalist, kuna sellega tegeleb teine firma, aga varasemalt on uute kontrollerite hankimine võtnud ikkagi nädalaid.

“Praegu õnnestus siiski kuni uue kontrolleri saabumiseni varuosade vahetustega olukorda pisut stabiliseerida. Loodame, et peab seni vastu,” lisas Sirkel.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.