Uudis

Uus Aston Martini erimudel leidis inspiratsiooni kuuendast James Bondi filmist

Aston Martin ja salaagent 007 on lahutamatud. Jätkates trendi, avaldas briti sportautode tootja uue DBS Superleggera baasil ehitatud erimudeli.

James Bondi kuuenda filmi “On Her Majesty’s Secret Service” 50. juubeli puhul valmistab Aston Martin erimudeli. Auto on DBS Superleggera sportauto baasil valmistatud ja kuigi sõiduki võimekus pole kuidagi muutunud, on omajagu kosmeetilisi uuedusi.

007 filmist inspireeritud Aston on pisut kohmaka ja mitte kõige originaalsema nimega: Aston Martin On Her Majesty’s Secret Service DBS Superleggera. Lühidalt OHMSS DBS Superleggera.

1969. aasta spioonifilmis oli James Bondi autoks muidugi sama aasta Aston Martini DBS sportauto, mida jäljendatakse ka uue mudeliga.

DBS Superleggera on kaetud oliivirohelise värviga ning interjööris leiab musta nahka, halli Alcantarat ja punaseid detaile. Kui sportauto peab pikemalt garaažis seisma, saab selle katta ka välisvärvitooniga sarnaselt oliivirohelise autokattega.

Välisdetailidest leiab veel uue esivõre, süsinikkiust esisplitteri, erilised veljed ja ka Aston Martini logo auto tagaosas. Lisavarustuses on näiteks eraldi pagasiruumi sobiv šampusekast, mis mahutab kahte pudelit ja nelja pokaali. Tundub pisut sarnane Rolls Royce’i tootega.

Kokku ehitatakse Aston Martin On Her Majesty’s Secret Service DBS Superleggera sportautosid vaid 50 sõidukit. Hinnaks on 300 007 naelsterlingit (umbes 340 000 eurot). Esimesed autod toimetatakse klientideni tänavu viimases kvartalis.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.