Uus Bentley Continental GT Speed on margi ajaloo võimsaim tänavalegaalne auto

Fotod: Bentley

Briti luksussportautode tootja neljas põlvkond Continental GT kupeest saab võimsa hübriidajami, mille keskmes on muidugi V-8 sisepõlemismootor. Vajadusel saab ka vaikselt elektrijõul ringi sõita.

Kuna ka Bentley ise uhkustab suurte numbritega, siis sellest peakski alustama. Nende poolt nimetautd “Ultra Performance” hübriidajam toodab kokku 782 hj ja 1000 Nm, mis suuresti tuleb 4-liitrisest kahe turboga V-8 sisepõlemismootorist (600 hj) ja ülejäänud jääb ühe elektrimootori kanda, mis paikneb 8-käigulise automaatkasti sees.

See tähendab, et uus Continental GT Speed on võimsaim briti margi auto, mis tänavatele lubatud on. Seisust 96 km/h kiiruseni kiirendab auto 3,1 sekundiga, “sada” tuleb siis ilmselt 3,2 sekundiga ja tippkiiruseks on 335 km/h.

400-voldise arhitektuuriga hübriidajam lubab sõita ka puhtalt elektrijõul. Tänu 25,9 kWh mahutauvsega akudele on ilma bensiinita liikumise sõiduulatus 81 km (WLTP) ja sellisel juhul on kiirus piiratud 140 km/h peale. Laadimiskiirus on hübriidile kohaselt tagasihoidlik 11 kW ja aku täis laadimiseks kulub 2h ja 45min.

Perfektse 50:50 auto kaalujaotuse saavutamiseks on hübriidajami akud paigutatud tagateljest tahapoole. Samuti on kogu veermik näinud palju arendustööd, et tuua juhile parim dünaamiline sõiduelamus.

Uus, kahe õhukambriga vedrustussüsteem asendab varasemalt kolme kambriga kasutatud lahendust ja samuti on ka uued kahe klapiga amortisaatorid, mis parandavad auto kerekontrolli, ilma mugavuses järgi andmata.

Uus tagumine diferentsiaal, tagarataste pööramine, veojõu jaotamine rataste vahel (torque vectoring), aktiivne kaldumisvastane süsteem ja uuendatud veojõukontrolli tarkvara töötavad kõik koos, et muuta Continental GT Speed sportlikuks ja mugavaks samal ajal.

Välimuselt on uus Continental GT Speed edasiarendus eelmisest. Peamine muutus on kahe paaris esitulede kaotamine, uued LED tuled meenutavad varasemalt eriti eksklusiivsete Batur mudelitel nähtut.

Tagaosa on sarnaselt evolutsioon viimasest Continental GT mudelist, kus ovaalsed tagatuled on tehtud huvitavamaks “mustriga” tule sees. Kadunud on ka pagasiluugist tõusev aktiivne tagatiib, et pakkuda puhtamat disaini.

Interjöörist leiab muidugi palju luksust, nahka ja muid kvaliteetseid materjale. Eelmise Continental GT põlvkonnaga tutvustatud eriti lahe pöörlev meediasüsteemi ekraan on muidugi siiani olemas. Elektroonika valdkonnas on valikus ka näiteks Bang & Olufseni 1500 W ja 16-kõlariga helisüsteem ja kui sellest väheks jääb saab valida ka kõlarid Naimi poolt, mida on kokku 18 ja võimsust 2200W.

Saadaval on ka kabrioletist variant Continental GTC Speed, mis esmakordselt jõuab turule kupeega samal ajal.

Uut Bentley Continental GT Speed kupeed näeb kihutamas juba Goodwood Festival of Speedil, mis toimub juba juuli keskpaigas. Seejärel siirdub uus mudel USA debüüdile peene Pebble Beach Concourse’ile augustis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.