Uudis

Uus BMW 1. seeria tuleb esmakordselt esiveoline

BMW on valmistumas uue 1. seeria tutvustamiseks ja see on kõige suuremate muutustega põlvkond autotootja luukpära ajaloos, vahendab Autocar.

Kõige suuremaks muutuseks on BMW 1. seeria luukpäral muidugi tagaveo puudumine. Pärast BMW 2. seeria tutvustamist, mis oli autotootja esimene esiveoline sõiduk, on järjekord jõudnud ka 1. seeriani.

Tulevane põlvkond preemium-klassi luukpärast ehitatakse uuele FAAR platvormile, mis on edasiarendus praeguse 2. seeria platvormist. Siiani on 1. seeria luukpära püsinud muidugi puhtalt taga- või nelikveolisena ja seda juba 15 aastat.

Autocari sõnul näitavad BMW uuringud, et 1. seeria kliendid hindavad rohkem kvaliteetset interjööri, praktilisust ja mitmekülgsust, kui et dünaamilist sõiduelamust.

Saksa automargile toob kasu ka fakt, et tulevase luukpära mootor asetatakse autosse risti, mitte piki, nagu siiani. Väidetavalt säästab see BMWle 660€ iga auto kohta. Samuti võimaldab esiveoline lahendus suuremat komponentide jagamist sõsarbrändiga Mini.

Sarnaselt uuemate luukpäradega saab järgmine 1. seeria ainult 4-ukselise variandina, kaotades ära ebapraktilisema 2-ukselise keretüübi.

BMW 1. seeria uue põlvkonna esmaesitlus peaks toimuma tänavu Frankfurdi autonäitusel septembris.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.