Uudis

Uus BMW 4. seeria on lõpuks kohal ning see on igas mõttes suurem

Loomulikult need “neerud”. Pikalt spioonifotodel kahtlustatud, renderdatud, vaieldud – siin nad on. Esialgu tulnud, et jääda. Võtke või jätke, aga mida uut on veel?

Uuele CLAR platvormile ehitatud auto on oma eelkäijast igas mõttes suurem. 3. seeriaga ehk neljaukselise autoga võrreldes, millega teljevahe on sama, on kupee 56 mm pikem, 25 mm laiem, 56 mm madalam ja tagumine rööbe on laiem 23mm võrra.

Kaalukese on 21 millimeetri võrra madalamal ning kaalujaotus 50:50.

Interjööris suuri muudatusi 3. seeriaga võrreldes ei ole. Natuke uuendatud rool, sportistmed on standardvarustuses ning erinevaid naha ja interjöörikatete kombinatsioone on lisandunud. Suurendatud on mürasummutust.

Esimese hooga tuleb müügile viis erinevat mootorit, millest võimsaim on M440 xDrive 374 hobujõuga. Samuti tuleb valikusse neljasilindrilised bensiinimootorid 420 ja 430 (184 ja 258 hobujõudu) ja nelja silindriga diiselmootor (190 hj). Kuue silindriga diislid lisanduvad 2021. aasta märtsis. BMW on kasutusele võtnud ka 48V pehmehübriidi diislitele ja M400 mudelile, mis lisab omakorda 11 hobujõudu.

Kupee on neljakohaline, seega taha ei mahu kolm inimest isegi ebamugavalt mitte. Auto jõuab müügisaalidesse sügisel ning loomulikult tuleb ka 4-ukseline Gran Coupe, pehme katusega kabriolett ja tippmudel M4.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.