Uus BMW 5. seeria saabub ka uuendatud sisepõlemismootorite ja hübriidide valikuga

Fotod: BMW

Hiljuti avaldatud elektriline BMW i5 saab ajastu vaimus ilmselt rohkem tähelepanu, kuid 5. seeria uus põlvkond ei jää ka ilma sisepõlemismootoriteta. Valikus on paar pistikhübriidi ja kaks puhtalt sisepõlemismootoriga versiooni.

520i bensiinimootor ja 520d diisel on muidugi ametlikult muidugi ka hübriidid ehk siis MHEV, aga reaalselt viib neid ikkagi edasi sisepõlemismootor ja elekter on toetavas rollis. Mõlemad on 2-liitrised, nelja silindriga jõuallikad, kus bensiinimootor toodab 208 hj (153 kW) ja 310 Nm ning diisel 197 hj (145 kW) ja 400 Nm. 520d on saadaval nii taga kui ka xDrive nelikveolisena, 520i püsib vaid tagaveolisena.

Peale i5 elektriauto on just mainitud kerghübriidid ainukesed mudelivariandid, mis jõuavad müüki tänavu oktoobris. Pistikhübriidid 530e ja 550e xDrive tulevad millalgi järgmisel aastal ja teada ei ole veel ka tehnilis andmeid.

Muuseas, Ameerika turule jõuab pisut laiem valik kerghübriide, kus on juures ka 4-silindriline 530i ja R-6 540i xDrive.

Välimuselt suuri erinevusi i5 ja sisepõlemismootoritega 5. seeria sedaanidel suurt väga polegi. Esiotsas on BMW “neerud” tavalised võred nagu ikka, mis i5 puhul on läikivmusta plastmassiga kinni kaetud.

Interjööris on uuendused kõik samad, kaasaarvatud standardvarustuses olev vegan interjöör ja ka uued, suuremad ekraanid näidikutele ja meediasüsteemile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.