Uudis

Uus Citroen C3 Aircross, mille istmed on nagu tugitoolid

Citroen C3 Aircross

Citroën esitles Citroen C3 Aircrossi uut põlvkonda. Esmakordselt 2017. aasta lõpus esitletud Citroën C3 Aircrossi on teda toodetud juba 330 000 autot.

Uue versioon jätkab isikupärase välimusega ja on tootja sõnul on rõhku pandud moodsatele tehnoloogiatele ning sõitjateruum on veelgi mugavam, parema ruumilahendusega ning mitmekülgsemalt kasutatav. 

Uuel mudelil on kõrge kere ning seetõttu ka oma klassi ruumikaim interjöör. Jätkuvalt on igal kliendil võimalik tellida just sellise disainilahendusega sõiduk nagu ta soovib, valikuvõimalusi on nüüd veelgi enam.

Uue C3 Aircrossi puhul rõhutab tootja, et uued veermikuseaded pakuvad oma klassi parimat mugavust, mida täiendavad Citroën C5 Aircrossilt tuttavad Advanced Comfort seeria istmed. 

Istmed on saadaval kolmes värvitoonis – Urban Blue, Metropolitan Graphite ja Hype Grey. Neile on tavaistmetega võrreldes lisatud 15 mm vahtpolstrit ja seda on istudes ka kohe tunda. Istmed on varasemast suuremad ning laiemad. Pikemad sõidud on mugavamad tänu uutes istmetes kasutatud erineva tiheduse ja struktuuriga materjalidele.

Oma klassi praktilisim auto

Autol on pikkust 4,16 meetrit, mis tagab konkurentidega võrreldes märksa avarama sõitjateruumi, lisaks on tagaistet võimalik kahes eraldi osas 150 mm võrra ette- või tahapoole liigutada. Allaklapitav eesmine kõrvaliste võimaldab autosse mahutada kuni 2,4 meetri pikkusi esemeid.

Tänu liigutatavale tagaistmele on võimalik kiiresti ja lihtsalt suurendada pakiruumi mahutavust tavapärase 410 liitri asemel 520 liitrini. Kui tagumised istmed täielikult alla klappida, on pakiruumi suuruseks 1289 liitrit.

Tänu suurele avatavale panoraam-katuseluugile on auto valgusküllane. C3 Aircrossi huvitav lahendus on uus, varasemast oluliselt funktsionaalsem keskkonsool. Selle liugkattega panipaikadele pääsevad ligi nii tagumisel kui esiistmetel istujad.

Lisaks on kõigil reisijatel autos hulgaliselt teisigi võimalusi oma esemete paigutamiseks – eraldi panipaik on näiteks kaasreisija ees ja ohtralt panipaiku leiab uue lahendusega keskkonsoolist.

Natuke ka maastikuvõimekust

Autol on uus 9-tollise ekraaniga multimeediasüsteem, millele saab kuvada Citroën Connect navigatsioonisüsteemi või peegeldada oma nutitelefonis toimuvat Android Auto ja Apple CarPlay abil. Nutitelefoni on võimalik laadida ka juhtmevabalt.

Turvavarustuse valikust leiab automaatse hädapidurdussüsteemi, liiklusmärkide tuvastaja ning intelligentse kaugtulede sisse-välja lülitamise võimekuse. Kasutusmugavust lisab C3 Aircrossi võtmevaba avamis- ja käivitamissüsteem, parkimisabid ning tagurduskaamera.

Lisaks on Citroën C3 Aircrossil järskudel nõlvadel parimat haardevõimet tagav Grip Control süsteem ning nõlvalt laskumise abi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.