Uudis

Uus Eesti rakendus võimaldab veelgi mugavamat autode kiirrenti

Täna avalikustati Tallinnas uus autorendi platvorm Drivest. Platvorm koondab kokku rendiettevõtete ja eraisikute autod ning muudab need tänu mobiilirakendusele kiiresti ja mugavalt kättesaadavaks.

Võrreldes juba turul tegutsevate rakenduspõhiste autorendi lahendustega saab Drivestis auto ette broneerida, mis annab kindlustunde, et soovitud sõiduk on sobival ajal ja kohas olemas. Linnast välja sõitude puhul on uue tulija lahendus ka soodsam, sest iga kilomeetri läbimise eest pole vaja eraldi maksta.

Sobiv ka pikemaks sõiduks

“Autota elaval inimesel on linna sees võimalik juba täna väga mugavalt liikuda, kasutades ühistransporti, sõidujagamist või hiljuti turule tulnud kiirrenti. Soovides aga näiteks nädalavahetuseks linnast välja sõita või ette võtta üks suurem poodlemine, siis jääb olemasolevatest lahendustest vajaka või on need liiga kulukad,” kirjeldab Drivesti asutaja Sander Ots põhjuseid, miks selline platvorm sai loodud.

Uudse platvormi arengule kaasa aidanud Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul iseloomustabki nooremat põlvkonda soov vähem asju omada. “Üha enamate inimeste jaoks ei ole auto omamine enam staatuse sümbol, kuid samas soovitakse säilitada liikumisvabadus, mida isikliku auto omamine pakub. Ka keskkonnamõju aspekt on paljudele oluline. Uuringud kinnitavad, et sõiduki jagamisteenuse kasutajad läbivad autoga keskmiselt viis korda vähem kilomeetreid kui isikliku auto omanikud, valides igaks konkreetseks sõiduks optimaalseima transpordiviisi,” lisas Tammai.

Auto saavad rendile anda ka eraisikud

Ettevõtte missiooniks on panna autode näol seisev ressurss mõistlikumalt tööle. Näiteks on plaanis tulevikus kaasata platvormile ka suurettevõtete tööautod, mis õhtutel ja nädalavahetustel seisavad.

Platvormil saavad autot välja rentida ka eraisikud, kes soovivad seisva auto pealt teenida lisatulu või soetada rentimiseks hoopis eraldi sõiduk. Täpsemat infot saab Drivesti kodulehelt.

Drivest on Eesti startup, mis arendab oma platvormi Tehnopol Startup Inkubaatoris ning on valitud nii Ajujahi kui ka sTARTUp Day Pitching võistluste 30 parima hulka.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.