Uudis

Uue eksamikorra järel on teooria läbijate protsent märgatavalt muutnud

Foto: Postimees / Scanpix

Tänavu juunist võttis maanteeamet B-kategooria teooriaeksamitel kasutusele uued küsimused. Lisaks on teooriaeksami igal küsimusel nüüd vaid üks õige vastus. Varasemalt võis ühel küsimusel olla ka mitu õiget vastusevarianti.

Pärast muudatuste kasutuselevõtmist on esimese kahe kuu jooksul statistika kohaselt läbimise protsent varasemaga võrreldes tõusnud. Juunis sooritas B-kategooria eksamit 2000 inimest, kellest edukalt läbis selle 70,75%, kuu varem oli sooritajaid 2396 ning edukalt said neist eksamiga hakkama 61,60%.

B-kategooria eksamite läbimise protsent 2019. aastal

KuuEksamite arvEksamite läbimise protsent
Jaanuar202463,78%
Veebruar194863,76%
Märts222363,83%
Aprill226461,48%
Mai239661,60%
Juuni200070,75%
Juuli197276,12%

Tõus on ilme ka juhul, kui võrrelda tänavu juunit ja juulit eelmise aasta sama perioodiga. Tänavu juunis sooritati eksam edukalt 9,58% rohkem kui eelmisel aastal, juulis aga lausa juba 13,96%.

Maakonniti on sel aastal kõige paremaid tulemusi näidanud Viljandimaa, kus käesoleva aasta teoorieksami läbimise protsent on hetkel 73,25% juures. Viljandimaale järgneb 71,81% Võrumaa, 71,57% Jõgevamaa, 71,51% Tartumaa ning 71,31% Raplamaa. Kõige väiksem läbimise protsent on Järvamaal, 58,13%.

B-kategooria teooriaeksamite läbimise protsent maakonniti.

MaakondEksamite arvLäbimise protsent
Harju646766,40%
Lääne-Viru78764,29%
Ida-Viru182958,28%
Lääne47467,09%
Rapla23771,31%
Järva44958,13%
Jõgeva30671,57%
Pärnu109665,78%
Viljandi50173,25%
Tartu182571,51%
Valga26361,22%
Põlva26863,43%
Võru41571,81%
Hiiu7565,33%
Saare39661,11%

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.