Uudis

Uus Honda Jazz tuleb hübriidina ja ka kõrgendatud versiooniga

Honda Jazz ja Honda Jazz Crosstar

Honda esitles uhiuut Jazzi, mille põhivarustuses on esimest korda kahe mootoriga hübriidajami tehnoloogia. Samuti on tootja sõnul säilinud Jazzi legendaarne ruumikus.

Hondal on lennukas eesmärk, mille kohaselt on 2022. aastaks kõik Euroopas pakutavad mudelid elektriajamiga.

Honda Jazz 

Uue põlvkonna Jazz on esimene Euroopas müüdav Honda mudel, mis hakkab kandma ajami tüübile viitavat uut märgistust e:HEV. See auto on esimene, mis esindab Honda kaubamärki e:Technology, mille alla koondatakse edaspidi kõik elektrifitseeritud tooted.

Crosstar versioonil on veekindlad istmekatted

Jazzi valikusse lisandub ka uus Crosstar versioon, mis on mõeldud neile, kes eelistavad crossover’itele omast stiili. Uus Crosstar on samasuguse hübriidajami ja sõitjateruumiga kui põhimudel, kuid erineb eelnevast suurema sõidukõrguse, efektse välimusega iluvõre, veekindlate istmekatete ja sisseehitatud katusereelingute poolest.

Honda Jazz Crosstar

Minimalistliku üldmuljega uus kujundus

Tänu uutele lahendustele auto ehituses on A-piilar poole kitsam kui eelmisel mudelil ja see parandab nähtavust ettepoole. Saleda joonega A-piilarit on võimalik kasutada tänu uutele ehituslikele tehnilistele lahendustele, mis suunavad löögijõu eesmistele nurgaakendele ja uksepiilaritele.

Esiotsa lakooniline kujundus jätkub ka auto tagaosas, kus on kasutatud tagasihoidlikku katusespoilerit ning horisontaalse paigutusega tulesid, mis lisavad lennukust.

Uued ühenduvusvõimalused

Täiesti uus meediasüsteem toetab nüüd traadita interneti kasutamist, et sõitjale oleks tagatud kõik võimalused ühenduses püsimiseks. Puutetundliku LED-ekraaniga uue liidese ülesehitus on nutitelefonilik ning viimati kasutatud rakenduste ja meedialoenditega saab tutvuda lühimenüüde abil.

Lisaks laiale valikule rakendustele, mis on süsteemis olemas, saab sisseehitatud Android Auto ja Apple CarPlay vahendusel peegeldada nutitelefoni ekraanipilti ja see võimalus on kaasreisijatele esimest korda läbi juhtmevaba ühenduvuse kättesaadav.

Esiistmetel puuduvad vedrud

Sõitjateruumi keskmes on minimalistlik ja mugav näidikupaneel, mis on sarnaselt välisilmega lakooniline. Keskkonsooli lai käetugi meenutab kõrgema klassi autode sisemust.

Honda Jazz Crosstar

Uued ja laiemad keha toetavad esiistmed ei ole enam vedrudega, vaid paistavad silma kihilise ehitusega, mis aitab pikkadel sõitudel väsimust ennetada. Tagaistmed on täiustatud kujunduse ja paksema istumisosaga, et ka seal sõitjatel oleks igati mõnus ja mugav.

Erakordselt avar sisemus tänu nutikale ruumikasutusele

Uhiuus Jazz on sõitjateruumi avaruse poolest endiselt oma klassi parimate seas. Salongile lisab ruumikust ka see, et kütusepaak asetseb esiistmete all šassii keskel – see on lahendus, mida selles klassis tavaliselt ei kasutata.

Honda Jazz Magic Seats

Tänu sellele on Jazzis endiselt alles erakordselt mitmekülgsed Magic Seatsi tagaistmed, mille seljatoed saab olenevalt pagasi suurusest alla lasta või istumisosad üles tõsta.

Täiustatud ohutus aitab ka öösel

Ohutuspaketti Honda Sensing on täiustatud laiemat ja teravamat pilti edastava kaameraga, mis on vahetanud välja eelmise kaamera- ja radarisüsteemi. See annab parema ülevaate sõiduki ümbrusest, sh ilma äärekivideta või teekattemärgistuseta teeservadest.

Kokkupõrget leevendavat pidurisüsteemi (CMBS) on täiendatud öise funktsiooniga, mis suudab tuvastada jalakäijaid ja jalgrattureid ka seal, kus tänavavalgustus puudub, ning rakendub nüüd ka siis, kui vastutulev sõiduk Jazzile ette keerab või satub selle sõidutrajektoorile.

Samuti võimaldab uus kaamerasüsteem ummikusse sattumisel kohanduval kiirushoidikul (ACC) jälgida ka aeglast liiklust ning kasutab sõiduraja hoidmise abisüsteemi nii linnatänavatel kui maapiirkonnas, aga ka mitmerajalistel kiirteedel, et tagada igasugustes oludes parem ohutus.

Järgmise põlvkonna Honda Jazz jõuab plaanide kohaselt Euroopas müügile 2020. aasta keskpaigas.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.