Uudis

Uus Mazda6 tuleb tagaveoline ja R6 mootoriga?

Aasta auto 2020 oli Mazda 3Foto: Paula Johanna Adamson

Car and Driver kirjutab, et 2022. aasta lõpus võiks kohale jõuda uus Mazda6 põlvkond, mis üllatab väga mitme asjaga.

Seni tavalises keskklassis tegutsenud Mazda6 tahab astuda sammu ülespoole ning liikuda pigem BMW ja Lexuse klassi. Eesmärk on muidugi hind natuke madalam hoida, et konkureerida. Kindlasti ei saa seda teha vaid praeguse mootorivaliku ja lahendustega, seega räägitakse täiesti uuest lähenemisest.

Oma mootor, aga koostöös gigandiga

Selleks ei saa olema rootormootori tagasitulek, mida fännid on aastaid oodanud, küll aga käivad kõlakad rida-6 mootoriasetusest ning tagaveolisest platvormist. Samas ei ole plaanis võtta mõne muu tootja (khm-khm, BMW) olemasolevat mootorit, vaid välja töötada nende enda Skyactive-X tehnoloogial R6 mootor, mis peaks pakkuma palju paremat kütusekulu. Samuti lisatakse juurde 48V pehmehübriid lahendus. Võimsuse puhul on jutud käinud 350 hobujõu piirimail.

Päris üksi Mazda sellega hakkama ei saaks, seega on näha Mazda ja Toyota aina suuremat koostööd. See tähendab, et Toyota rahalisel toel arendatav mootor võib jõuda ka väiksematesse Lexustesse.

Kui see tobe kriis hetkel kõiki plaane kraavi ei lükka, siis on tegemist väga ägedate arengutega mootorite maailmas, mis on tervistav sõõm õhku aina väiksemaks minevate turbomootorite maailmas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.