Uudis

Uus Mercedes-AMG C 63: 2-liitrine mootor, 680 hobujõudu ja üle kahe tonni massi

Fotod: Mercedes-Benz

Mercedes-Benzi C-klassi kõige kangem AMG mudel on kapoti all peitnud V-8 mootorit juba esimesest põlvkonnast, kui W202 generatsiooni mudeliga tutvustati 1997. aasta lõpus C 43 mudelit, 4,3-liitrise V-8’ga. Nüüd on pea 25 aastat kestnud traditsoon aga läbi, tänu uuele C 63 mudelile.

Jutud, et järgmine Mercedes-AMG C 63 saab hübriidajami, millel on 2-liitrine, 4-silindriline turbomootor on ringelnud juba pikalt ja tänavu juunis saime ka Autocari vahendusel sellele kinnituse. Nüüd on Saksamaa autotootja autolt ametlikult katte maha tõmmanud.

Võimsaim C 63 AMG, väikseima sisepõlemismootoriga

C-klassi AMG tippmudeliks saab olema C 63 S E Performance ja numbrid on enneolematud. Hübriidajam toodab kokku maksimaalselt 680 hj ja 1020 Nm, kiirendades seisust “sajani” vaid 3,4 sekundiga ja saavutades tippkiiruseks 250 km/h, mida saab tõsta 280ni. Mercedes-AMG on seega märgatavalt võimsam, kui peamine rivaal BMW M3/M4 Competition oma 510 hobujõuga. Võimsuse puhul on muidugi üks konks.

Sisepõlemismootoriks on 4-silindriline turbomootor, mis leidub ka A 45 luukpäras ja lahjemas C-klassi C 43 AMG mudelis. Mootori võimsus on tõusnud aga 476-hobujõuni, seda tänu suuremale turbole, mida aitab väiksem elektrimootor, et turboviivitust vähendada. Ühtlasi on tegemist võimsaima tootmises oleva 4-silindrilise jõuallikaga.

Turbomootori jõud jookseb läbi 9-käigulise automaatkasti ja 4MATIC+ nelikveosüsteemi, mis jaotab selle ära kõigi nelja ratta vahel, jälgides kas ja millal iga ratas pidamise kaotada võib.

Teine osa hübriidaamist on tagateljel asetsev ja AMG poolt arendatud elektrimootor, mis toodab maksimaalselt 204 hj, kuid seda vaid 10 sekundit korraga. Alati saadaval olev võimsus piirdub 95 hobujõuga, seega koguvõimsus langeb ka 680 hj pealt 571 hobujõuni.

Elektrimootori võimsus jookseb läbi kahe-käigulise käigukasti. Elekter jõuab mootorini 6,1 kWh mahutavusega akust, mille arendusel on tehtud koostööd Mercedes-AMG F1 meeskonnaga. Seepärast on ka aku disainitud ennekõike sportlikule sõidule, väljastades ja kogudes energiat kiiresti. Puhtalt elektrijõul saab C 63 S’iga sõita vaid 13 km.

Rohkem võimsust toob ka suurema massi

Kõik see hübriidtehnoloogia tuleb aga oma hinnaga, milleks on suurem kaal. Uus sportsedaan ja -universaal kaalub vastavalt 2111 kg ja 2145 kg. Võrdluseks kaalusid möödunud põlvkonna C 63 V-8 mootoriga sedaan 1725 kg ja uusim BMW M3 sedaan xDrive nelikveoga kaalub 1800 kg ringis.

Veermiku osas saab uusim AMG mudel muidugi täiesti uue adaptiivse vedrustuse. Kusjuures C 63 S’i teljevahe on 10 mm pikem ja kogu auto kere pikkus 83 mm jagu suurem kui tavalistel C-klassi mudelitel. Kuigi tagaosa pole laiemaks läinud, on esiots 53 mm pikem ja 76 mm laiem. Auto pikkust on Mercedes-AMG kunstlikult lühemaks teinud tänu tagarataste keeramisele.

Standardvarustuses tulevate 19-tolliste velgede taga on komposiidist pidurid. Muidugi on hübriidajamil ka taastavpidurdus, millel on neli erinevat tugevustaset. Lisavarustuses leiab ka veel ekstreemsemad keraamilised süsinikust pidurid.

Välimuselt tunneb Mercedes C 63 AMG S E Performance sedaani ja universaali ära üsna tüüpiliste detailide abil. Sportlikmad esi- ja tagastanged, rohkem õhuavasid ja seekord ka juba mainitud pisut pikem kapott, võrreldes tavaliste C-klassi mudelitega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.