Uudis

Uus Octavia tuleb oluliselt uuendatud välimuse ja hübriidmootoritega

Praeguse põlvkonna Škoda Octavia RS III. Foto: Škoda.

Škoda valmistub uue ja tõenäoliselt hübriidse Octaviaga 2019. aastal tõeliseks muutuseks ja pealetungiks, kirjutab Autoexpress.

Nimelt võime lisaks uuele Scala mudelile näha tänavu Škodalt ka uut Octaviat, mis on seni tootja enimmüüdud mudel. Aasta teises pooles avalikustatava Octavia suurimad muutused tulevad peamiselt välimuse osas.

Oodata on uusi kerejooni ja külgprofiili. Kuid lisaks välimusele paistab Škoda sel aastal sarnaselt teistele tootjatele liikuvat elektri- ja hübriidtehnoloogia poole.

Pistikhübriidi tulek on praktiliselt kindel ning oodata on ka 48V hübriidset mudelit. See tehnoloogia peaks kõigepealt tegema debüüdi aasta esimeses pooles uue Golfiga, kuid on oodata, et ka Octavias hakatakse vähemalt teatud mootorite puhul hübriidvarianti pakkuma.

Aasta pärast müügile jõudmist võib oodata ka uusi vRS sportvariante ja ehk isegi seni kõige võimsamat Octaviat. Uue põlvkonna Octavia muudatused ei piirdu ainult välimusega. Suured uuendused tulevad ka salongi, kust peaks leidma WV Grupi ekraani (baasmudelil 6,5 tolli) ja hulgaliselt kõrgema kvaliteediga materjale.

Esimest korda näeme uut Octaviat suure tõenäosusega Frankfurdi autonäitusel, mis toimub sügisel. Oodata on ka praegusest mudelist veidi kõrgemat hinnakirja, peamiselt uuendatud tehnoloogia tõttu.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.