Uus Peugeot 9X8: järgmisel aastal saabuval hüperautol puudub üllatuslikult tagatiib

Pildid: Peugeot

Peugeot tõmbas katte 9X8 nime kandvalt hüperautolt, mille võistlusdebüüt saabub 2022. aasta FIA maailma kestvussõiduvõistlusel (FIA WEC).

Nime selgituseks on öeldud, et “9” jätkab siin nimepanemise traditsiooni, mida bränd oma viimaste kestvusvõidusõiduautode nimedes kasutas – mudeli eelkäijateks on 905 (mis võistles aastatel 1990 kuni 1993) ning 908 (2007 kuni 2011).

„X” viitab omakorda Peugeot hüperauto nelikveolisele veoskeemile ja hübriidsele jõuajamile, mis kehastab brändi elektrifitseerimise strateegiat ka mootorispordi maailmas.

„8″ on aga number, mida kasutatakse kõikides Peugeot’ praegustes mudelinimedes, alates 208-st ja 2008-st kuni 308, 3008, 5008 ja 508-ni, mis käis hiljuti läbi samade inseneride ja disainerite käe alt, kes lõid ka uue 9X8 ning millest sai esimene Peugeot Sport Engineered nimetusega mudel.

Miks ei ole tagatiiba?

Peugeot 9X8 tagumise osa disainidetailide hulgas on kaubamärgi küüniste-efektiga valgussignatuur. Seni elementaarsena tundunud detaili, tagatiiva, puudumist toetavad tootja sõnul Peugeot Sport Engineered meeskonna poolt läbi viidud uuringud.

„Uued Le Mans Hypercari eeskirjad koostati selleks, et võrdsustada tavapäraste jõudlust tõstvate süsteemide tähtsust,” selgitab Peugeot Sport WECi programmi tehniline direktor Olivier Jansonnie.

„Eeskirjad näevad ette, et lubatud on ainult üks reguleeritav aerodünaamiline seade, täpsustamata, et tegu peab olema tagumise tiivaga. Meie arvutustöö ja simulatsioonid näitasid, et parim sooritusvõime on tegelikult võimalik ka ilma selleta.”

5400 km ühe sõiduga

Pariisi lähedal Versailles’ asuvas tehases on 9X8 kallal käinud töö alates 2020. aasta septembrist. Uue mudeli tagaosasesse paigaldatav 2,6-liitrine kahe turboga 500 kW (680 hj) 90-kraadine V6 on testpingil kilomeetreid kogunud juba aprillikuust saati, lisaks on sõiduki esiosas 200 kW elektrimootor. Suure energiamahutavusega ning tehnoloogiliselt keeruka kõrgepingeaku (900 volti) töötasid välja TotalEnergies’i tütarettevõte Saft ja Peugeot Sport

Le Mansi 24 tunni sõidul läbitakse u 5400 kilomeetrit, mis on lähedal vormel 1 täishooaja jooksul läbitud distantsile. See tähendab, et üliolulisel kohal on korraga nii efektiivsus kui ka töökindlus.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.