Uudis

Uus Porsche 911 GT3 on kohal ja hind ka teada

Fotod: Porsche

Sportautode turul on raske leida tähtsamat uut mudelit kui 911 GT3. Uus versioon sõidab tuttavat rada ja pakub seda, mida Porsche puristid ootavad: palju tehnoloogiat otse ringrajalt.

Tähtsaimad asjad siis ennekõike. Uue GT3 mootor on jätkuvalt vabalthingav, 4-liitrine ja 6 silindriga, mille piiraja küündib 9000 pöördeni. Valikus on PDK automaat ja muidugi ka vana hea kolm pedaali ja manuaalkast.

Ilmselt sellest piisabki, et esimesed huvilised oma esimese sissemaksu kohaliku Porsche esinduse poole saadaksid. Kuid nagu 911-tede puhul ikka, peitub detailides võlu.

Mootor otse ringrajalt ja kolm pedaali

Liikudes tagasi jõuallika juurde. Võimsus viimase 991.2 GT3-ga on tõusnud 10 hj võrra 510 hobujõuni. Sama numbri võrra on tõusnud ka pöördemoment, kuni 470 njuutonmeetrini. Võrreldes eelmise mudeliga on mootor ka 10 kg kergem.

Lisaks pärineb sportauto mootor peaaegu muutmata kujul viimasest GT3-klassi võidusõiduautost. Vabalthingava jõuallika võimsus jookseb läbi 7-käigulise PDK automaadi või 6-käigulise manuaali tagaratasteni.

Porsche asepresident autospordi ja GT-autode osakonnas Frank Walliser kinnitas, et manuaalkasti valikuga jätkamine oli puhtalt klientide soovil. 991.2-põlvkonna GT3 auto puhul osteti manuaalkastiga umbes 40% autodest.

Samuti väärib mainimist, et PDK käigukast pole lihtsalt sama, mis 992 Carrera mudelites, kus on 8-käiguline variant. GT3 saab 7-käigulise, mis on 18 kg kergem, ennekõike ühe käigu puudumise tõttu.

Kiirendusajad seisust sajani räägivad muidugi automaadi kasuks 3,2 sekundiga. Ise siduri ja käigukangiga käike vahetades jõuab sajani 3,7 sekundiga. Kahesajani spurtides on vahe juba suurem vastavalt 10,8 või 11,9 sekundit.

Autospordi seos ei piirdu pelgalt mootoriga

Veermiku osas on kaasnevad väikesed erinevuse ka käigukasti valikuga. Manuaaliga autod saavad mehhaanilise tagumise piiratud libisemisega differensiaali, PDK-ga aga elektroonilise differentsiaali.

Auto kaaluvahe on olenevalt valikust 17 kg, muidugi manuaali kasuks. GT3 dieedile aitab kaasa ka uus süsinikkiuga tugevdatud plastikust eesmise pagasiruumi luuk.

Ka vedrustuses leidub tehnoloogiat otse autospordist. Esimest korda kasutab Porsche oma tänava sportautos sama esivedrustust, mis leidub nende 911 RSR GTE-klassi võidusõiduautos.

Tagavedrustus on samuti uuendatud, et see toimiks paremini koos uue lahendusega esiotsas ja samuti saaks säilitada tagarataste keeramist, nagu eelmisel GT3 mudelil.

Pidurid on võrreldes 991 põlvkonna GT3-ga suuremad ja ka kergemad. Eesmiste läbimõõt on 408 mm, 28 mm võrra suuremad ja tagumised 380 mm, 8 mm suuremad. Keraamilised pidurid on lisavarustuses.

Auto pidamisele aitavad kaasa 255/35 R20 ja 315/30 R21 suuruses Michelin Pilot Sport Cup 2 rehvid. Soovikorral saab valida veel ekstreemsemad Cup 2 R rehvid.

Peale rehvide aitab 911 GT3-l teel püsida ka aerodünaamikast tulenev surujõud. Esiotsas on neljas eri asendis seadistatav esisplitter ja tagapool on uus “luigekaelaga” tagatiib, mida saab samuti sättida nelja erinevasse asendisse.

Lisades sinna veel sileda autopõhja ja tagumise diffuusori, genereerib uus GT3 160% rohkem surujõudu võrreldes eelkäijaga. Isegi kõige tagasihoidlikumas seadistuses on see pea sama tõhus, kui eelmine GT3 RS.

Tuttavalt sportlik interjöör

Interjööri osas on palju sarnasusi muidugi 992 Carrera mudelitega. Ringrajarežiimis saab autojuht valida lahenduse, kus näidikuteblokis on kõik peale analoogseieri välja lülitatud. Eks ikka selleks, et info oleks selgem ja segavaid faktorid ringrajasõidul vähem.

Muidugi saab lisada ka süsinikkiust korvistmed, nagu GT3 autode puhul ikka. Veel üks silmatorkav erinevus on PDK automaadi puhul leiduv käigukang, mis on pigem manuaalkasti kangile sarnanev.

See on lisatud puhtalt seepärast, et jätta juhile valik, kas vahetada käiku rooli taga olevate lapatsitega või keskkonsoolis asetseva PDK kangiga.

Uut Porsche 911 GT3-e saab tellida juba nüüd ning Eestis algab hind 168 240 eurost. Esimesed mudelid peaksid Euroopas klientideni jõudma sellel suvel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.