Uudis

Uus Porsche 911 Turbo S tuleb ulmelise kiirendusega

Uue Porsche 911 põlvkonna ridadesse on nüüd lisandunud Turbo S kupee ja kabriolett mudelid. Tüüpiliselt Turbo-nimelistele Porschedele, on tegemist väga kiirete sportautodega.

Kõige suurem muutus uue 911 Turbo S puhul on uus mootor. Jõuallikas on ehitatud sama mootori baasil, mida kasutavad Carrera ja Carrera S mudelid, kuid töömaht on kasvanud 3,8-liitrini.

Suurema kubatuuriga kaasneb ka suurem võimsus ning kahe turboga jõuallikas toodab 650 hj ja 800 Nm. Need numbrid on eelmise põlvonna mudelist vastavalt 70 hj ja 50 Nm võrra suuremad.

Mootori näitajad on ka muljetavaldavad seepärast, et see on kõige suurem hüpe, mis on olnud kahe erineva 911 Turbo mudeli põlvkondade vahel. Kes ütles, et suurte numbrite tagaajamine läbi hakkab saama?

Tänu nelikveole ja välkkiire PDK autmaatkastile on seisust sajani kiirendus suudetud viia kõigest 2,7 sekundini ja spurt kahesajani kestab vaid 8,9 sekundit, mis on vastavalt 0,2 ja 1 sekundit kiirem eelkäijast. Tasub meeles pidada, et Porsche on tehaseandmetes tavaliselt väga konservatiivne ja testides saadakse tihti paremaid tulemusi. Kas ka seekord? Tippkiirus on identne 991-põlvkonna Turbo S-iga 330 km/h juures.

Veermiku osas on muidugi Turbo S läinud ka natuke laiemaks. Tagatelje rööbe on kasvanud 10 mm ja eest lausa 42 mm. Samuti on esimest korda Turbo mudelil standardvarustuses erineva läbimõõduga veljed, kus eesmised on 20-tollised ja tagumised 21-tollised.

Muidugi on ka pidurid suuremad, et suurem ja võimsam auto paremini pidama saaks. Turbo S-i puhul on standardvarustuses süsinikust keraamilised pidurid 420 mm ja 380 mm läbimõõduga vastavalt ees ja taga.

Välimuselt on selged ja nüüdseks juba traditsioonilised viited, et tegemist on 911 Turbo mudeliga. Laiemad puusad koos õhuvõtuavadega ja suurem, liikuv tagatiib on kõige lihtsamalt ära tuntavad erinevused tavalisema Carreraga.

Esiotsas leiab ka näiteks liikuva esispoileri. Viimistletud aerodünaamika tagab sportautole 15% rohkem surujõudu võrreldes eelmise põlvkonna Turbo S mudeliga.

Interjööri osas pole nii suuri muutusi aga täheldada, mis pole kindlasti halb märk. 992-generatsiooni interjöör on alati olnud väga kvaliteetne ja osaliselt ka luksuslikuma hõnguga, kui eelkäijad.

Muidugi leiab “Turbo S” embleeme kogu interjööris, kuid üldine ilme on väga sarnane Carrera mudelitega. Standardvarustuses tuleb aga palju head: muuhulgas SportChrono pakett, Bose helisüsteem ja GT sportrool.

Uus Porsche 911 Turbo S kupee ja kabriolett on tellimiseks juba saadaval. Eestis algab kupee hind 219 360 eurost ja katuseta variandi eest tuleb välja käia vähemalt 233 040 eurot. Esimesed autod jõuavad Eestisse maikuus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.